Kooste on roskaa!

Anonyymi

Eilispäivänä sattui ja tapahtui vaikka ja mitä, mutta koosteeseen siitä leikattiin suurimmaksi osaksi pelkkää joutavaa höpinää.

Nimeämiset ovat tietenkin tärkeä osa, aivan kuten sekin että joel jätti sasan, kuin myös sponsoroitu sisältö.

Mutta koosteesta jätettiin pois mm. markon ja samin sekoilut illalla, jossa sami pyllisti 5 tupakasta ja antoi timon suihkauttaa axea tähtiporttiin. Ennen sitä oli marko hävinnyt kivipaperisakset pelin ja suihkautti deodoranttia esinahalle.

Mutta, markon suihkaus oli reilu häviö. samin sekoilu oli taas pelkästään ostettu viidellä tupakalla.

Kaikki nauroivat samille. Kun sami tajusi ettei kukaan nauranut hänen kanssaan, vaan hänelle, hän yritti epätoivoisena selittää naurun läpi muille asukkaille että markon suihkaus esarille oli ollut tyhmempää, mikä vain teki samista entistäkin säälittävämmän.

Lisäksi yöllä, kooste lopetettiin siihen kun roope pesi hampaitaan, ja siitä oli muka tehty jollakin tavalla tunteikasta. Jätkä ei ollut lainkaan tunteikkaalla päällä, vaan meni se jälkeen keittiöön laittamaan tavaroita paikalleen koska ei saanut unta. Samalla myös arttu ja op nousivat ylös ja kävivät tupakalla. Siinä ei sinällään ollut mitään kiinnostavaa, eikä varsinkaan tunteikasta.

Mutta hauskuus alkoi sen jälkeen kun jätkät tulivat keittiöön roopen kanssa ja päättivät alkaa tekemään vielä lettuja. Op oli tekemässä ja arttu neuvoi, ja yhtäkkiä op tajusi ettei sokeri olekaan sokeria, vaan suolaa. Roopekin hämmästyi ja tajusi että hän oli muutamia päiviä takaperin vaihtanut suolan ja sokerin keskenään, mutta ei muistanut omaa källiään. Kaikki kolme meinasivat oksentaa kun maistoivat suolaista lettutaikinaa ja päättivät että he tekevät ne silti, op:n epäillessä että se saattaisi jopa maistua hyvältä. Ei maistunut, eivätkä ne meinaneet onnistua, kun sokeri ei tarjonnut karamellisoitunutta pintaa. Letut olivat hyvin lähellä palaa, ja kolmikko sai ne hädin tuskin onnistumaan edes välttävän näköisiksi.

He maistoivat yhtä, ja meinasivat jälleen oksentaa kun suola maistui niin pahalle. He jättivät loput pöydälle, muovin alle odottamaan aamua jolloin muutkin saisivat maistaa heidän yllätystään.

Tuotanto ei ymmärrä yhtään mikä tekee BB:stä hauskan. Se ei ole sponsoroitu roska, tai joutava höpinä turhasta. Se mikä tekee BB:stä hauskan on asukkaat jotka itse unohtavat kamerat ja alkavat tekemään hauskuuksia itse.

Maikkarin tuotannossa, asukkaiden itsenäisyys pyrittiin kieltämään jatkuvasti, niin että he olivat lopulta vain makaamassa sohvalla ja kuolemassa tylsyyteen. Nyt kun asukkaat saavat pelata ja touhuta, sekä sekoilla, tuotanto typeryydessään jättää sen kaiken näyttämättä ja keskittyy vain suojelemaan heidän suosikki-idioottiaan!

Sainio äsken totesi että ihmisten ei pitäisi äänestää suosikkia, vaan ihmistä joka tuo sisältöä taloon. Valitettavasti vain, he suojelevat juuri sitä idioottia joka ei tuo taloon mitään ja vääristelevät katsojille niitä asukkaita jotka juurikin ovat se joukon suola.

Tämäkin tuotanto mokaa jos se yrittää uskotella itselleen että katsojat eivät osaa muka äänestää!

1

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siksi eivät näytä koosteessa näitä sekoiluja ja typeryyksiä koska tuotanto tietää että tämä porukka on niin pohjasakkaa ja idioottia että haluaa pelastaa sen vähäisen ja pienen kunniansa ohjelman suhteen. Tuotannolla on tärkeää että ihmiset äänestää ja yrittää antaa kuvaa muille katsojille leikkaamalla koosteesta ns. "älykkäämmän" ja että kannattaa äänestää ja seurata ohjlemaa jotka eivät seuraa 24/7 että tätä ohjelmaa voisi vielä katsoa. Sitten studio-osuudessa yritetään analysoida paskasta kultaa ja pohditaan oikein porukalla asukkaiden välisiä suhteita. Naurettavaa. Paljonkohan Sainiolle on oikein maksettu noista mielipiteistä?

      Rahan tekeminen on tärkeintä, ei sisältö ja siksi tuo äänestys ja katsojan osallistaminen ohjelmaan on etusijalla. Puhelun hinta 1€. Siitä voi päätellä hyvin nopeasti kuinka paljon he keräävät tuottoa tuolla puhelinäänestyksellä.

      Nelonen ja tämä tuotantotiimi on loistavasti onnistunut raiskaamaan tämänkin formaatin. On eroa kuin yöllä ja päivällä verrattuna 2005 ja 2006 BB-kausiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      38
      4243
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      251
      3477
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      257
      3264
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      272
      2538
    5. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      26
      1889
    6. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      134
      1752
    7. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      249
      1555
    8. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      11
      1325
    9. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      120
      1125
    10. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      19
      1109
    Aihe