Esimerkkinä ketju https://keskustelu.suomi24.fi/t/16593668/gabriellalla-kova-kaljatarjous
missä aloitus ja koko ketju niin täysipainoista potaskaa. Tuossa te ette enää voi suojautua sananvapauden tulkintanne taaksekaan.
Ottakaa luotsit apuun. He olisivat havainneet provoilun heti. Te ette vaikka teille on siitä ilmoitettu.
Hakekaas asiantuntijoita apuun
8
315
Vastaukset
- Anonyymi
Mahtaako sekään enää auttaa. Laiva saanut liian ison reiän eikä pumput jaksa poistaa sisään tulvivaa vettä. Pohjaan menee.
- Anonyymi
Valehteleminen on kielletty vain oikeudessa todistajana.
- Anonyymi
Valehteleminen?
Tässähän annetaan vääriä tietoja VikingLinen toiminnasta. Se taas on kiellettyä.
Mutta toisaalta, missä on Suomi24:n moraali? - Anonyymi
Tai mistä tiedät, ettei poliitikko valehtele. Suu liikkuu ja hän syö.
- Anonyymi
Edelleenkin tuossa aloituksessa mainittu häiriköinti- ja laivayhtiön herjausaloitus paikallaan.
Nyt taas 504 ERROR The request could not be satisfied.
Ei, te ylläpidossa ette kykene hommia hoitamaan. Hakekaa apua ja hakeutukaa apuun.- Anonyymi
Tänään tosiaan on ollu 502 Bad Gateway ja 504 Gateway Time outti päivä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänään tosiaan on ollu 502 Bad Gateway ja 504 Gateway Time outti päivä!
Nyt taas: 502 ja 504.
- Anonyymi
Puhua potaskaa, antaa vääriä tietoja. Ne ovat valehtelemisen eri ilmaisuja.
Aloitus voisi olla Viking Linelle asianomistajarikos, mutta todnäk Viikkari on vain hyvillään, kun se tuo lisää matkustajia laivalle.
Jos joku kysyy noista kaljahinnoista, niin sille Viikkari voi vastata
"Ettehän te vaan ole niin dorka yksinkertainen, että uskotte mitä somessa sanotaan. Menkääs tekemään ostoksia".
Tuo ketju ei ole S24 ylläpidon päänsärky. "Moraalin" voi työntää.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909