Kiinan historia kertoo, että maa kehitti pitkälle virkatekijöiden koneistoa ja toimivuutta, mikä olisi saavutusta.
Kiinan kehitystä on virkamieskoneisto
1
76
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä. Kaikki perustuu kansalaisten kontrolloimiseen, ettei vain kukaan sano mitään Kiinan johtoa vastaan. Johdon arvostelu on kielletty ja jos et muutoin usko niin vankila kutsuu. Lisäksi saat unohtaa kaikki valtion virat ja työpaikat sillä sinut on merkitty.
Ihmiset yksilönä ovat varsin mukavia mutta Kiinan valtion johdon uhkaukset estää ihmisiä puhumasta vapaasti. Voikin sanoa Kiinan yhteiskunnan perustuvan valheelle. Pidemmällä aikavälillä Kiinan valtion tiukka kansalaisten kontrollointi tulee kaatumaan omaan mahdottomuuteensa. Sitä odotellessa lännestä löytyy vapaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2174198Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692695Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932401- 472333
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua331572Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571310
- 761281
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186