Janne "Nacci" Tranberg

Anonyymi

Onko Tranberg nyt vankilassa tai oikeudenkäynneissä?

16

4498

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nacci istuu ja jos katiskasta tulee se 13v tai lähemmäs, yli 10suvee kiinni oloo siinä vaiheessa heittämällä..

    • Anonyymi

      Siellä missä monet ammattikonnat viettävät pitkiä aikoja elämästään monasti eli vankilassa

    • Anonyymi

      Helsingin vankilassa

    • Anonyymi

      Lusimassa

    • Anonyymi

      Vantaan täysihoitolassa, kun on rahaa, niin lehden mukaan hänen sellissä on:

      Kaverilla on 2 sellin osasto, 30 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.
      Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.
      Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..
      Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.
      Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.
      Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.
      Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
      (muillahan se on sellissä oven vieressä).
      Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.
      Kulkuluvalla mennään kuntosaliin jossa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..

      • Anonyymi

        Olipa hyvä...
        Nacci se kusetti Cannoneilta kaikilta rahat itselle ja karkas sinne Espanjaan.
        Varmasti sairaan suosittu takapuoli linnassa .


    • Anonyymi

      Lusimassa joo tovin onkin

      • Anonyymi

        EI Oo NACCI POJALLA TAVIKSEN KÄMPPÄ 😎🤓🇫🇮💃


    • Anonyymi

      Hauskasti tää Nacci uudessa kirjassa sanoo että sellikaveri kun lähti eristykseen niin pitää hankkia lämmitysjärjestelmä, liittyneekö vuodenajan kylmyyteen vai siihen ettei oo enää lämmittäjää yöllä vieressä. Sama sinällään kunhan pisti silmään moinen.

    • Anonyymi

      Mika immu ilmen on kouluttanu naccia. Immu pakotti nacin koiran lailla maahan ja käski kertomaan missä rahat on.

      • Anonyymi

        Onko varmaa tietoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko varmaa tietoa?

        On.


      • Anonyymi

        Ai siis hautahuutaja? Onko sama mies?


    • Anonyymi

      Janne Nacci on hyvä istumaan vankilassa, jokainen on jossain hyvä! Menin kuuntelemaan sen kirjan ja voi tsiisus mitä paskaa. Narsistininen pikku paskiainen, ei muuta!

    • Anonyymi

      Oli ollu lomilla vissii

    • Anonyymi

      Luin Dead End kirjan. Nacci sepustanut tarinaa. Tietenkin hän jatkaa kaikkien vankiloissa istuvien perinnettä , eli on syytön. Se on hänen mielipide . Oikeuslaitos ollut toista mieltä.
      Kun lukee tuollaisen ammattirikollisen kirjoittamaa kirjaa, tulee sellainen pienoinen epäilys hänen rehellisyysestään . Että onko kaikki mennyt kuten hän sanoo.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3053
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2705
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2315
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2178
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1996
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      52
      1875
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1576
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1527
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1370
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1339
    Aihe