Janne "Nacci" Tranberg

Anonyymi

Onko Tranberg nyt vankilassa tai oikeudenkäynneissä?

16

4375

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nacci istuu ja jos katiskasta tulee se 13v tai lähemmäs, yli 10suvee kiinni oloo siinä vaiheessa heittämällä..

    • Anonyymi

      Siellä missä monet ammattikonnat viettävät pitkiä aikoja elämästään monasti eli vankilassa

    • Anonyymi

      Helsingin vankilassa

    • Anonyymi

      Lusimassa

    • Anonyymi

      Vantaan täysihoitolassa, kun on rahaa, niin lehden mukaan hänen sellissä on:

      Kaverilla on 2 sellin osasto, 30 m² pleikkarit, internetti, 42" fullHD telkari, BlueRay ja iso valikoima pornofilmejä, vesipatja, silkkilakanat, muotoiltu tyyny, herästyskelloa ei ole vartijat nukuttaa tuutulaululla ja herättää "onko ihanampaa aamua kun tää" biisillä.
      Aamiaiseksi 3 kolmen keittiömestarin ja 4 kylmäkön toimesta tehty pieni aamupala jonka nauttimisessa menee aamushamppanioineen 2-3 tuntia.
      Lounaaksi on hälytetty muutama kokki lisää muonavahvuuteen ja alkupalaksi on sushia, valkkaria, pääruokana karhua ja muutama piiskaryyppy akvaviittia, jälkiruokana suklaayllätys ja tyrnilikööri, eikä unohdeta sikaaria..
      Illallinen on vähän samaa laatua kuin päivällinen, mutta tuntia ennen ruokaa tarjotaan aperatiivit 2-4 kpl.
      Iltapalana on hedelmä ja unipilleri Pernoo tai Duponet.
      Paksujen muurien takia hän ei voi käyttää i phone puhelinta joutuu tyytymään Noksuun jolla kiva surffailla netissä ja seurahakuilmoituksia.
      Jos haluaa kirjoittaa huonosta kohtelusta, hänellä on työpöytä ja Mac Air tietokone väritulostimella, pöydällä on myös hovimestarin kutsunappi..
      (muillahan se on sellissä oven vieressä).
      Wc / kylpyhuone saunalla ja porealtaalla on yötäpäivää valmistilassa.
      Kulkuluvalla mennään kuntosaliin jossa on kaikki vermeet ja vempaimet, jopa soutulaite on varustettu perämoottorilla, ei tarvitse hikoilla ..

      • Anonyymi

        Olipa hyvä...
        Nacci se kusetti Cannoneilta kaikilta rahat itselle ja karkas sinne Espanjaan.
        Varmasti sairaan suosittu takapuoli linnassa .


    • Anonyymi

      Lusimassa joo tovin onkin

      • Anonyymi

        EI Oo NACCI POJALLA TAVIKSEN KÄMPPÄ 😎🤓🇫🇮💃


    • Anonyymi

      Hauskasti tää Nacci uudessa kirjassa sanoo että sellikaveri kun lähti eristykseen niin pitää hankkia lämmitysjärjestelmä, liittyneekö vuodenajan kylmyyteen vai siihen ettei oo enää lämmittäjää yöllä vieressä. Sama sinällään kunhan pisti silmään moinen.

    • Anonyymi

      Mika immu ilmen on kouluttanu naccia. Immu pakotti nacin koiran lailla maahan ja käski kertomaan missä rahat on.

      • Anonyymi

        Onko varmaa tietoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko varmaa tietoa?

        On.


      • Anonyymi

        Ai siis hautahuutaja? Onko sama mies?


    • Anonyymi

      Janne Nacci on hyvä istumaan vankilassa, jokainen on jossain hyvä! Menin kuuntelemaan sen kirjan ja voi tsiisus mitä paskaa. Narsistininen pikku paskiainen, ei muuta!

    • Anonyymi

      Oli ollu lomilla vissii

    • Anonyymi

      Luin Dead End kirjan. Nacci sepustanut tarinaa. Tietenkin hän jatkaa kaikkien vankiloissa istuvien perinnettä , eli on syytön. Se on hänen mielipide . Oikeuslaitos ollut toista mieltä.
      Kun lukee tuollaisen ammattirikollisen kirjoittamaa kirjaa, tulee sellainen pienoinen epäilys hänen rehellisyysestään . Että onko kaikki mennyt kuten hän sanoo.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1230
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1048
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. 107
      898
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      739
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe