Kyllä tuo roope vain jaksaa puhua pahaa ihmisistä heidän selkänsä takana! Kuvottava ihminen!
Tänäkin yönä roope alkoi puhumaan pahaa kristiinasta, ja veti siihen sitten mukaan artun. Hän vihjailee jatkuvasti siitä kuinka hän ei ole enää mökkiläinen, eli käytännössä juonittelee. Tänä yönä oli juonitteluissa mukana marko ja sami.
Ja vasta viime yönä oli roopen pahanpuhumisen kohteena sami! Nyt sami olikin sitten roopen ylin ja paras ystävä!
Roope väittää jatkuvasti kuinka muut pelaavat, mutta käytännössä tuo seläntakana juonittelu on roopen pelaamista.
Ella on jatkuvasti piikitellyt kristiinaa, ja roope nyt yöllä säesti, asettaen ellaa hyvään valoon, mm, väittäen että kristiinalla kiristyy heti tunnelma kun ella tulee paikalle.
Onko se mikään ihme että kristiina käy varovaiseksi, kun käytännössä koko talo on kristiinaa vastaan ja kaksi heistä vielä kiusaa häntä sen minkä ehtii, eli roope ja ella!
Jaksaa läyhää
4
115
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän on homppeleiden homma juoruta ja panettelua ,kuka noista tykkää ?Ei muuta kuin ulos.
- Anonyymi
Timokin on homppeli mutta tosi fiksu mies.
Roope ja Ella vois painua ulos kiireesti. - Anonyymi
Roope on tänään päivällä juonitellut mm. paulan kanssa, heittänyt mm. sellaista juttua että "Tätä ei varmaan sais sanoo..... mutta eihän se ole juonittelua jos ei sano suoraan? Kenen kanssa lähtisit BB:n jälkeen baariin?" Ja sitten roope on luetellut nimiä.
Hän on kysynyt tuota kaikilta muilta paitsi kristiinalta.
Aikaisemmilla kausilla juonittelusta rankaistiin ankarasti. Nyt kuitenkin, jälleen kerran, koosteessa yritettiin esittää markon, samin, ja roopen läyhäämistä positiivisessa valossa! Roope on rikkonut juonittelusääntöä jo kerran niin että siitä rankaistiin, ja välittömästi samana yönä, kun rankaisu oli päättynyt, roope päätyi juonittelemaan ja rikkomaan sääntöjä niin että BB siitä jo sanoi että "rikot sääntöjä, lopeta heti" (mitä ei kuitenkaan, yllätys yllätys, koosteessa näytetty!) Ja nyt sitten tänään hän juonittelee kristiinaa vastaan, rikkoen jo kolmannen kerran sääntöä.
Olin yllättynyt että viime yön läyhääminen näytettiin, mutta sekin oli oikein musiikin säestyksellä yritetty kääntää positiiviseksi läyhääjiä kohtaan!
Jos BB toimisi oikein, Roope poistettaisiin talosta kolmen SELKEÄN juonittelurikkomuksen jälkeen. Mutta BB ei toimi koskaan oikein ja rehellisesti äänestäjiä kohtaan, vaan nyt se on suojelemassa ja suosimassa kahta asukasta, eli samia ja roopea ja leikkaa koosteeseen ihan mitä sattuu, koska tietää että suurin osa äänestäjistä ei 247:aa katso. - Anonyymi
Marko haukku Krisseä eniten. Vois painua ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä742289Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502219SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622025Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171801Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön861228Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.741133HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a362931005Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T321948Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah99904- 57843