Jaksaa läyhää

Anonyymi

Kyllä tuo roope vain jaksaa puhua pahaa ihmisistä heidän selkänsä takana! Kuvottava ihminen!

Tänäkin yönä roope alkoi puhumaan pahaa kristiinasta, ja veti siihen sitten mukaan artun. Hän vihjailee jatkuvasti siitä kuinka hän ei ole enää mökkiläinen, eli käytännössä juonittelee. Tänä yönä oli juonitteluissa mukana marko ja sami.

Ja vasta viime yönä oli roopen pahanpuhumisen kohteena sami! Nyt sami olikin sitten roopen ylin ja paras ystävä!

Roope väittää jatkuvasti kuinka muut pelaavat, mutta käytännössä tuo seläntakana juonittelu on roopen pelaamista.

Ella on jatkuvasti piikitellyt kristiinaa, ja roope nyt yöllä säesti, asettaen ellaa hyvään valoon, mm, väittäen että kristiinalla kiristyy heti tunnelma kun ella tulee paikalle.

Onko se mikään ihme että kristiina käy varovaiseksi, kun käytännössä koko talo on kristiinaa vastaan ja kaksi heistä vielä kiusaa häntä sen minkä ehtii, eli roope ja ella!

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän on homppeleiden homma juoruta ja panettelua ,kuka noista tykkää ?Ei muuta kuin ulos.

    • Anonyymi

      Timokin on homppeli mutta tosi fiksu mies.
      Roope ja Ella vois painua ulos kiireesti.

    • Anonyymi

      Roope on tänään päivällä juonitellut mm. paulan kanssa, heittänyt mm. sellaista juttua että "Tätä ei varmaan sais sanoo..... mutta eihän se ole juonittelua jos ei sano suoraan? Kenen kanssa lähtisit BB:n jälkeen baariin?" Ja sitten roope on luetellut nimiä.

      Hän on kysynyt tuota kaikilta muilta paitsi kristiinalta.

      Aikaisemmilla kausilla juonittelusta rankaistiin ankarasti. Nyt kuitenkin, jälleen kerran, koosteessa yritettiin esittää markon, samin, ja roopen läyhäämistä positiivisessa valossa! Roope on rikkonut juonittelusääntöä jo kerran niin että siitä rankaistiin, ja välittömästi samana yönä, kun rankaisu oli päättynyt, roope päätyi juonittelemaan ja rikkomaan sääntöjä niin että BB siitä jo sanoi että "rikot sääntöjä, lopeta heti" (mitä ei kuitenkaan, yllätys yllätys, koosteessa näytetty!) Ja nyt sitten tänään hän juonittelee kristiinaa vastaan, rikkoen jo kolmannen kerran sääntöä.

      Olin yllättynyt että viime yön läyhääminen näytettiin, mutta sekin oli oikein musiikin säestyksellä yritetty kääntää positiiviseksi läyhääjiä kohtaan!

      Jos BB toimisi oikein, Roope poistettaisiin talosta kolmen SELKEÄN juonittelurikkomuksen jälkeen. Mutta BB ei toimi koskaan oikein ja rehellisesti äänestäjiä kohtaan, vaan nyt se on suojelemassa ja suosimassa kahta asukasta, eli samia ja roopea ja leikkaa koosteeseen ihan mitä sattuu, koska tietää että suurin osa äänestäjistä ei 247:aa katso.

    • Anonyymi

      Marko haukku Krisseä eniten. Vois painua ulos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      133
      2364
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      345
      1865
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      40
      1537
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      31
      1353
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      28
      1290
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1183
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1153
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      327
      897
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      104
      830
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      742
    Aihe