Jaksaa läyhää

Anonyymi

Kyllä tuo roope vain jaksaa puhua pahaa ihmisistä heidän selkänsä takana! Kuvottava ihminen!

Tänäkin yönä roope alkoi puhumaan pahaa kristiinasta, ja veti siihen sitten mukaan artun. Hän vihjailee jatkuvasti siitä kuinka hän ei ole enää mökkiläinen, eli käytännössä juonittelee. Tänä yönä oli juonitteluissa mukana marko ja sami.

Ja vasta viime yönä oli roopen pahanpuhumisen kohteena sami! Nyt sami olikin sitten roopen ylin ja paras ystävä!

Roope väittää jatkuvasti kuinka muut pelaavat, mutta käytännössä tuo seläntakana juonittelu on roopen pelaamista.

Ella on jatkuvasti piikitellyt kristiinaa, ja roope nyt yöllä säesti, asettaen ellaa hyvään valoon, mm, väittäen että kristiinalla kiristyy heti tunnelma kun ella tulee paikalle.

Onko se mikään ihme että kristiina käy varovaiseksi, kun käytännössä koko talo on kristiinaa vastaan ja kaksi heistä vielä kiusaa häntä sen minkä ehtii, eli roope ja ella!

4

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sehän on homppeleiden homma juoruta ja panettelua ,kuka noista tykkää ?Ei muuta kuin ulos.

    • Anonyymi

      Timokin on homppeli mutta tosi fiksu mies.
      Roope ja Ella vois painua ulos kiireesti.

    • Anonyymi

      Roope on tänään päivällä juonitellut mm. paulan kanssa, heittänyt mm. sellaista juttua että "Tätä ei varmaan sais sanoo..... mutta eihän se ole juonittelua jos ei sano suoraan? Kenen kanssa lähtisit BB:n jälkeen baariin?" Ja sitten roope on luetellut nimiä.

      Hän on kysynyt tuota kaikilta muilta paitsi kristiinalta.

      Aikaisemmilla kausilla juonittelusta rankaistiin ankarasti. Nyt kuitenkin, jälleen kerran, koosteessa yritettiin esittää markon, samin, ja roopen läyhäämistä positiivisessa valossa! Roope on rikkonut juonittelusääntöä jo kerran niin että siitä rankaistiin, ja välittömästi samana yönä, kun rankaisu oli päättynyt, roope päätyi juonittelemaan ja rikkomaan sääntöjä niin että BB siitä jo sanoi että "rikot sääntöjä, lopeta heti" (mitä ei kuitenkaan, yllätys yllätys, koosteessa näytetty!) Ja nyt sitten tänään hän juonittelee kristiinaa vastaan, rikkoen jo kolmannen kerran sääntöä.

      Olin yllättynyt että viime yön läyhääminen näytettiin, mutta sekin oli oikein musiikin säestyksellä yritetty kääntää positiiviseksi läyhääjiä kohtaan!

      Jos BB toimisi oikein, Roope poistettaisiin talosta kolmen SELKEÄN juonittelurikkomuksen jälkeen. Mutta BB ei toimi koskaan oikein ja rehellisesti äänestäjiä kohtaan, vaan nyt se on suojelemassa ja suosimassa kahta asukasta, eli samia ja roopea ja leikkaa koosteeseen ihan mitä sattuu, koska tietää että suurin osa äänestäjistä ei 247:aa katso.

    • Anonyymi

      Marko haukku Krisseä eniten. Vois painua ulos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      10
      4485
    2. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      27
      3198
    3. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      89
      3051
    4. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      110
      2728
    5. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      31
      2618
    6. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      65
      2554
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      112
      2028
    8. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      39
      1982
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      134
      1862
    10. Mitä koululla tapahtui?

      Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287
      Imatra
      35
      1250
    Aihe