Kyllä tuo roope vain jaksaa puhua pahaa ihmisistä heidän selkänsä takana! Kuvottava ihminen!
Tänäkin yönä roope alkoi puhumaan pahaa kristiinasta, ja veti siihen sitten mukaan artun. Hän vihjailee jatkuvasti siitä kuinka hän ei ole enää mökkiläinen, eli käytännössä juonittelee. Tänä yönä oli juonitteluissa mukana marko ja sami.
Ja vasta viime yönä oli roopen pahanpuhumisen kohteena sami! Nyt sami olikin sitten roopen ylin ja paras ystävä!
Roope väittää jatkuvasti kuinka muut pelaavat, mutta käytännössä tuo seläntakana juonittelu on roopen pelaamista.
Ella on jatkuvasti piikitellyt kristiinaa, ja roope nyt yöllä säesti, asettaen ellaa hyvään valoon, mm, väittäen että kristiinalla kiristyy heti tunnelma kun ella tulee paikalle.
Onko se mikään ihme että kristiina käy varovaiseksi, kun käytännössä koko talo on kristiinaa vastaan ja kaksi heistä vielä kiusaa häntä sen minkä ehtii, eli roope ja ella!
Jaksaa läyhää
4
67
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän on homppeleiden homma juoruta ja panettelua ,kuka noista tykkää ?Ei muuta kuin ulos.
- Anonyymi
Timokin on homppeli mutta tosi fiksu mies.
Roope ja Ella vois painua ulos kiireesti. - Anonyymi
Roope on tänään päivällä juonitellut mm. paulan kanssa, heittänyt mm. sellaista juttua että "Tätä ei varmaan sais sanoo..... mutta eihän se ole juonittelua jos ei sano suoraan? Kenen kanssa lähtisit BB:n jälkeen baariin?" Ja sitten roope on luetellut nimiä.
Hän on kysynyt tuota kaikilta muilta paitsi kristiinalta.
Aikaisemmilla kausilla juonittelusta rankaistiin ankarasti. Nyt kuitenkin, jälleen kerran, koosteessa yritettiin esittää markon, samin, ja roopen läyhäämistä positiivisessa valossa! Roope on rikkonut juonittelusääntöä jo kerran niin että siitä rankaistiin, ja välittömästi samana yönä, kun rankaisu oli päättynyt, roope päätyi juonittelemaan ja rikkomaan sääntöjä niin että BB siitä jo sanoi että "rikot sääntöjä, lopeta heti" (mitä ei kuitenkaan, yllätys yllätys, koosteessa näytetty!) Ja nyt sitten tänään hän juonittelee kristiinaa vastaan, rikkoen jo kolmannen kerran sääntöä.
Olin yllättynyt että viime yön läyhääminen näytettiin, mutta sekin oli oikein musiikin säestyksellä yritetty kääntää positiiviseksi läyhääjiä kohtaan!
Jos BB toimisi oikein, Roope poistettaisiin talosta kolmen SELKEÄN juonittelurikkomuksen jälkeen. Mutta BB ei toimi koskaan oikein ja rehellisesti äänestäjiä kohtaan, vaan nyt se on suojelemassa ja suosimassa kahta asukasta, eli samia ja roopea ja leikkaa koosteeseen ihan mitä sattuu, koska tietää että suurin osa äänestäjistä ei 247:aa katso. - Anonyymi
Marko haukku Krisseä eniten. Vois painua ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on979113- 928826
- 167840
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756223Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585308En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234325Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54240- 384173
- 383965
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..843836