Haluan kuolla

En jaksa enää.
Ei oo kunnolla kavereita.
En oo hyvä missään
Kukaan ei rakasta.
Koulusta ei saa tukea opiskeluun.
Ihmiset nauravat ulkonäölleni.
Ahdistus kasvaa.
Kiusaamis kokemukset nousevat mieleen.
En pääse korkeakouluun, vaikka yrittäisinkin.
Olen tyhmä/ lahjaton.
Kuolema odottaa minua....

6

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet korkeakouluun asti pyrkimässä? Ohjaamosta saa apua siihen, että pääset sinne ja heiltä löytyy palveluita myös auttamaan tämänhetkiseen omaan tilanteeseesi ja maailmantilanteeseen.
      Nyt on kaikki ihan sekaisin ja se ahdistaa vielä lisää. Minäkin olen jo tosi vanha mutta jouduin pyytämään tuollaisesta paikasta apua tähän elämään. Siksi suosittelen useammalle, koska itse vain pitkitin turhaan liian pitkään ja sitten vasta menin Ohjaamoon.
      Siellä on tarkoitus löytää sinulle sopiva reitti päämäärääsi ja elämääsi kun kaikki ihmiset ei vain ole samanlaisia, vaikka nämä tehdyt systeemit halusi ihmisten olevan sellasisia.

      • Onko enää mitään väliä?! Ainoa haave minkä aion toteuttaa on korkeakoulutus. Nyt sekin katoaa kun itsetunto on laskenut. Elämälläni ei ole mitään väliä ja joskus pohdin miksi en ole jo kuollut.


      • Anonyymi
        TurhaPaska kirjoitti:

        Onko enää mitään väliä?! Ainoa haave minkä aion toteuttaa on korkeakoulutus. Nyt sekin katoaa kun itsetunto on laskenut. Elämälläni ei ole mitään väliä ja joskus pohdin miksi en ole jo kuollut.

        Annoin paikan missä heidän kovin ammattitaito on juuri tuossa koulutuksessa. Nyt se on sinusta itsestäsi kiinni, että jos oikeasti haluat sen korkeakoulutuksen niin tartut avusta kiinni ja prkl sitä kohti.
        Todista minulle haaveesi! Tällä hetkellä en nimittäin usko, että se on sinun haaveesi, koska et lähtenyt yhtään sitä haavetta kohti. Ei täällä voi muuta tehdä toiset kuin osoittaa sinulle tien portaisiin, jotka johtavat maaliisi.
        Me ei voida sinun puolestasi niitä pitkin kävellä, koska meillä on omat haaveemme ja se on sinun. Mene askel kerrallaan, sitten kun otat sen yhden askeleen sinne Ohjaamoon tai muuhun samanlaiseen paikkaan niin voit määritellä millä kiireellä niitä portaita kiipeät.

        Jostain täytyy vain aloittaa. Ja monesti täytyy vain aloittaa uudestaan. Joku kerta löytyy ne portaat mitkä vie maaliin asti.


    • Anonyymi

      En jaksa enää.
      -juo red bullia
      Ei oo kunnolla kavereita.
      -mee juttelee tyyppien kaa
      En oo hyvä missään
      -valittamisessa ainakin
      Kukaan ei rakasta.
      -yritä edes itse rakastaa itseäsi
      Koulusta ei saa tukea opiskeluun.
      -saa jos uskaltaa vaatia kovasanaisesti
      Ihmiset nauravat ulkonäölleni.
      -koita muuttaa sitä tai peittää
      Ahdistus kasvaa.
      -harrasta liikuntaa tms.
      Kiusaamis kokemukset nousevat mieleen.
      -ajattele silloin kivoja juttuja
      En pääse korkeakouluun, vaikka yrittäisinkin.
      -miksi pitäisi???
      Olen tyhmä/ lahjaton.
      -et oo, oikeesti!
      Kuolema odottaa minua....
      -*meitä kaikkia aikanaan

    • Anonyymi

      Kuule ei munkaan elämässä oo mitään hyvää, joten älä valita. Enkä ees vois päästä korkeakouluun. Lopeta valittaminen ja tee töitä.

    • Anonyymi

      Jos haluaisit kuolla et todennäköisesti olisi tänne kirjoittanut. Itse harkitsin itsaria ja en ikinä kellekään siitä puhunut. Olet 90% todennäköisyydellä henkilö joka haluaa saada muut huolestumaan ja tuntemaan pahaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      52
      2726
    2. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      175
      2657
    3. Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä

      Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk
      Tv-sarjat
      33
      1861
    4. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      86
      1416
    5. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      49
      1347
    6. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      35
      1167
    7. Etkö voi antaa edes vihjettä mulle?

      Minkä vain me tiedettäisiin? Naiselta miehelle.
      Ikävä
      85
      1146
    8. Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...

      Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1128
    9. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      66
      1016
    10. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      47
      987
    Aihe