En jaksa enää.
Ei oo kunnolla kavereita.
En oo hyvä missään
Kukaan ei rakasta.
Koulusta ei saa tukea opiskeluun.
Ihmiset nauravat ulkonäölleni.
Ahdistus kasvaa.
Kiusaamis kokemukset nousevat mieleen.
En pääse korkeakouluun, vaikka yrittäisinkin.
Olen tyhmä/ lahjaton.
Kuolema odottaa minua....
Haluan kuolla
6
222
Vastaukset
- Anonyymi
Olet korkeakouluun asti pyrkimässä? Ohjaamosta saa apua siihen, että pääset sinne ja heiltä löytyy palveluita myös auttamaan tämänhetkiseen omaan tilanteeseesi ja maailmantilanteeseen.
Nyt on kaikki ihan sekaisin ja se ahdistaa vielä lisää. Minäkin olen jo tosi vanha mutta jouduin pyytämään tuollaisesta paikasta apua tähän elämään. Siksi suosittelen useammalle, koska itse vain pitkitin turhaan liian pitkään ja sitten vasta menin Ohjaamoon.
Siellä on tarkoitus löytää sinulle sopiva reitti päämäärääsi ja elämääsi kun kaikki ihmiset ei vain ole samanlaisia, vaikka nämä tehdyt systeemit halusi ihmisten olevan sellasisia.Onko enää mitään väliä?! Ainoa haave minkä aion toteuttaa on korkeakoulutus. Nyt sekin katoaa kun itsetunto on laskenut. Elämälläni ei ole mitään väliä ja joskus pohdin miksi en ole jo kuollut.
- Anonyymi
TurhaPaska kirjoitti:
Onko enää mitään väliä?! Ainoa haave minkä aion toteuttaa on korkeakoulutus. Nyt sekin katoaa kun itsetunto on laskenut. Elämälläni ei ole mitään väliä ja joskus pohdin miksi en ole jo kuollut.
Annoin paikan missä heidän kovin ammattitaito on juuri tuossa koulutuksessa. Nyt se on sinusta itsestäsi kiinni, että jos oikeasti haluat sen korkeakoulutuksen niin tartut avusta kiinni ja prkl sitä kohti.
Todista minulle haaveesi! Tällä hetkellä en nimittäin usko, että se on sinun haaveesi, koska et lähtenyt yhtään sitä haavetta kohti. Ei täällä voi muuta tehdä toiset kuin osoittaa sinulle tien portaisiin, jotka johtavat maaliisi.
Me ei voida sinun puolestasi niitä pitkin kävellä, koska meillä on omat haaveemme ja se on sinun. Mene askel kerrallaan, sitten kun otat sen yhden askeleen sinne Ohjaamoon tai muuhun samanlaiseen paikkaan niin voit määritellä millä kiireellä niitä portaita kiipeät.
Jostain täytyy vain aloittaa. Ja monesti täytyy vain aloittaa uudestaan. Joku kerta löytyy ne portaat mitkä vie maaliin asti.
- Anonyymi
En jaksa enää.
-juo red bullia
Ei oo kunnolla kavereita.
-mee juttelee tyyppien kaa
En oo hyvä missään
-valittamisessa ainakin
Kukaan ei rakasta.
-yritä edes itse rakastaa itseäsi
Koulusta ei saa tukea opiskeluun.
-saa jos uskaltaa vaatia kovasanaisesti
Ihmiset nauravat ulkonäölleni.
-koita muuttaa sitä tai peittää
Ahdistus kasvaa.
-harrasta liikuntaa tms.
Kiusaamis kokemukset nousevat mieleen.
-ajattele silloin kivoja juttuja
En pääse korkeakouluun, vaikka yrittäisinkin.
-miksi pitäisi???
Olen tyhmä/ lahjaton.
-et oo, oikeesti!
Kuolema odottaa minua....
-*meitä kaikkia aikanaan - Anonyymi
Kuule ei munkaan elämässä oo mitään hyvää, joten älä valita. Enkä ees vois päästä korkeakouluun. Lopeta valittaminen ja tee töitä.
- Anonyymi
Jos haluaisit kuolla et todennäköisesti olisi tänne kirjoittanut. Itse harkitsin itsaria ja en ikinä kellekään siitä puhunut. Olet 90% todennäköisyydellä henkilö joka haluaa saada muut huolestumaan ja tuntemaan pahaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä1002489Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa522313SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1632075Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171841Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön951435Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.811255HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363161179Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1061039- 791033
Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!
Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=107225927