En jaksa enää.
Ei oo kunnolla kavereita.
En oo hyvä missään
Kukaan ei rakasta.
Koulusta ei saa tukea opiskeluun.
Ihmiset nauravat ulkonäölleni.
Ahdistus kasvaa.
Kiusaamis kokemukset nousevat mieleen.
En pääse korkeakouluun, vaikka yrittäisinkin.
Olen tyhmä/ lahjaton.
Kuolema odottaa minua....
Haluan kuolla
6
153
Vastaukset
- Anonyymi
Olet korkeakouluun asti pyrkimässä? Ohjaamosta saa apua siihen, että pääset sinne ja heiltä löytyy palveluita myös auttamaan tämänhetkiseen omaan tilanteeseesi ja maailmantilanteeseen.
Nyt on kaikki ihan sekaisin ja se ahdistaa vielä lisää. Minäkin olen jo tosi vanha mutta jouduin pyytämään tuollaisesta paikasta apua tähän elämään. Siksi suosittelen useammalle, koska itse vain pitkitin turhaan liian pitkään ja sitten vasta menin Ohjaamoon.
Siellä on tarkoitus löytää sinulle sopiva reitti päämäärääsi ja elämääsi kun kaikki ihmiset ei vain ole samanlaisia, vaikka nämä tehdyt systeemit halusi ihmisten olevan sellasisia.Onko enää mitään väliä?! Ainoa haave minkä aion toteuttaa on korkeakoulutus. Nyt sekin katoaa kun itsetunto on laskenut. Elämälläni ei ole mitään väliä ja joskus pohdin miksi en ole jo kuollut.
- Anonyymi
TurhaPaska kirjoitti:
Onko enää mitään väliä?! Ainoa haave minkä aion toteuttaa on korkeakoulutus. Nyt sekin katoaa kun itsetunto on laskenut. Elämälläni ei ole mitään väliä ja joskus pohdin miksi en ole jo kuollut.
Annoin paikan missä heidän kovin ammattitaito on juuri tuossa koulutuksessa. Nyt se on sinusta itsestäsi kiinni, että jos oikeasti haluat sen korkeakoulutuksen niin tartut avusta kiinni ja prkl sitä kohti.
Todista minulle haaveesi! Tällä hetkellä en nimittäin usko, että se on sinun haaveesi, koska et lähtenyt yhtään sitä haavetta kohti. Ei täällä voi muuta tehdä toiset kuin osoittaa sinulle tien portaisiin, jotka johtavat maaliisi.
Me ei voida sinun puolestasi niitä pitkin kävellä, koska meillä on omat haaveemme ja se on sinun. Mene askel kerrallaan, sitten kun otat sen yhden askeleen sinne Ohjaamoon tai muuhun samanlaiseen paikkaan niin voit määritellä millä kiireellä niitä portaita kiipeät.
Jostain täytyy vain aloittaa. Ja monesti täytyy vain aloittaa uudestaan. Joku kerta löytyy ne portaat mitkä vie maaliin asti.
- Anonyymi
En jaksa enää.
-juo red bullia
Ei oo kunnolla kavereita.
-mee juttelee tyyppien kaa
En oo hyvä missään
-valittamisessa ainakin
Kukaan ei rakasta.
-yritä edes itse rakastaa itseäsi
Koulusta ei saa tukea opiskeluun.
-saa jos uskaltaa vaatia kovasanaisesti
Ihmiset nauravat ulkonäölleni.
-koita muuttaa sitä tai peittää
Ahdistus kasvaa.
-harrasta liikuntaa tms.
Kiusaamis kokemukset nousevat mieleen.
-ajattele silloin kivoja juttuja
En pääse korkeakouluun, vaikka yrittäisinkin.
-miksi pitäisi???
Olen tyhmä/ lahjaton.
-et oo, oikeesti!
Kuolema odottaa minua....
-*meitä kaikkia aikanaan - Anonyymi
Kuule ei munkaan elämässä oo mitään hyvää, joten älä valita. Enkä ees vois päästä korkeakouluun. Lopeta valittaminen ja tee töitä.
- Anonyymi
Jos haluaisit kuolla et todennäköisesti olisi tänne kirjoittanut. Itse harkitsin itsaria ja en ikinä kellekään siitä puhunut. Olet 90% todennäköisyydellä henkilö joka haluaa saada muut huolestumaan ja tuntemaan pahaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323033- 71590
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2211345Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133977- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36887