Mistä tietää että horrostaako hamsteri vai onko se kuollut. Meidän syrkki oli aamulla hereillä ja horjui / hytkyi tavallista enemmän ja puolen päivän aikoihin se horjui jo kovasti. Kävi pesässä ja tuli uudestaan ulos. Meidän äiti otti sen syliin, se otti pitkiä henkäyksiä ja oli sitten ihan hiljaa ja liikkumatta. Äiti piti sitä vielä hetken ja laittoi laatikkoon jossa saatiin se. Olin varma että oli kuollut, mutta löysin artikkelin jonka mukaan syrkit voivat horrostaa. Makaa siis aivan paikallaan ja rentona, vielä hieman lämmin ja korvat ja tasuut kylmät. Onko siis erään mitään toivoa? Oli siis kohta täyttämässä 2 ja uros
Onko hamsteri kuollut vai horroksessa
Anonyymi
1
634
Vastaukset
- Anonyymi
Näkemättä sitä itse on paha sanoa yhtään mitään, mutta hyvä keino saadaselville onko hamsu horroksessa vai ei on kuumavesipullot.
Kuulostaa kyllä vähän siltä että olisi kuollut, hamsterit ei yleensä noin vaan vaivu horrokseen sylissä ja lisäksi se hoipertelu mietityttää.
Nyt vaan kamalasti lämmintä (jus esim kuumavesipulloja) sen ympärille, jos se on horroksessa se virkoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301916
- 1211385
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401160Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni601083Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2831063- 491059
- 1381045
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet94897Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58829Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77826