Eli ainakin kaksi on paikkakunnalla. Toisesta en ihan varma ole. Ekan bongasin konilannotkon kerrostalon parkkipaikalta. Siisti kuin sika pienenä. :) Harmaa, varmaan joku 1966-68 vuodelta. 1500cc Arvelisin. Tää toka on kääpälässä. Tosin nuhjuinen, Punanen. (musta lokasuoja) Tupla lamput tosin yks hävinnyt. Eli on se corona ollut jo kauemmin kuin tiesimme. Kirjoitan nyt Toyota merkkisestä autosta.
Löysin coronan.
9
85
Vastaukset
- Anonyymi
VITSIMOOTTORI!!!! SAAKO JO NAURAA ????
- Anonyymi
Koronaa pelattiin-50 ja- 60 luvuilla paljon. Taitaa jossain tuolla vintillä olla koronalauta nappuloineen ja keppeineen vielä tallessa.
Kangasalla oli muistaakseni -70 luvun alussa korona niminen baarikin. Siellä pyöri moottoripyöräporukka jota sanottiin koronan jengiksi.
Kyllähän näitä riittää jos joku haluaa höpötellä moisia.
- Anonyymi
Konilannotkontien Corona on kyllä todella siisti yksilö, oikein ilo silmille.
- Anonyymi
Nii ja jostain olen kuullut, että sellanen kun Koronaviruskin ole olemassa? Pitäneekö paikkansa, nimittäin ihmisten keuhkoissa!
- Anonyymi
Sillä tavoin saa ehkä olla rauhassa jos laittaa oveen ilmoituksen: Korona-Karanteeni.
Naurakaa maskin takaa. - Anonyymi
Kirjaimet C ja K voivat olla eri asioita.?
- Anonyymi
No niin voi. Kikero koittaa kelloa tai sisero soittaa selloa. Molemmat ceellä. Mulla oli Foordi Korttiina ja kädessä kellona Serttiina. Molemmat seellä. Miksiköhän ne ei ollunna Sorttiina ja Kerttiina.
- Anonyymi
onko koskela löytynny enemmänkin. piipun juurelta.
- Anonyymi
Löysitkö Paperitehtaalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3902957SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662334Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781989Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161706- 1401572
- 691189
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön268993Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12992- 40864