Löysin coronan.

Anonyymi

Eli ainakin kaksi on paikkakunnalla. Toisesta en ihan varma ole. Ekan bongasin konilannotkon kerrostalon parkkipaikalta. Siisti kuin sika pienenä. :) Harmaa, varmaan joku 1966-68 vuodelta. 1500cc Arvelisin. Tää toka on kääpälässä. Tosin nuhjuinen, Punanen. (musta lokasuoja) Tupla lamput tosin yks hävinnyt. Eli on se corona ollut jo kauemmin kuin tiesimme. Kirjoitan nyt Toyota merkkisestä autosta.

9

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      VITSIMOOTTORI!!!! SAAKO JO NAURAA ????

      • Anonyymi

        Koronaa pelattiin-50 ja- 60 luvuilla paljon. Taitaa jossain tuolla vintillä olla koronalauta nappuloineen ja keppeineen vielä tallessa.
        Kangasalla oli muistaakseni -70 luvun alussa korona niminen baarikin. Siellä pyöri moottoripyöräporukka jota sanottiin koronan jengiksi.
        Kyllähän näitä riittää jos joku haluaa höpötellä moisia.


    • Anonyymi

      Konilannotkontien Corona on kyllä todella siisti yksilö, oikein ilo silmille.

    • Anonyymi

      Nii ja jostain olen kuullut, että sellanen kun Koronaviruskin ole olemassa? Pitäneekö paikkansa, nimittäin ihmisten keuhkoissa!

    • Anonyymi

      Sillä tavoin saa ehkä olla rauhassa jos laittaa oveen ilmoituksen: Korona-Karanteeni.

      Naurakaa maskin takaa.

    • Anonyymi

      Kirjaimet C ja K voivat olla eri asioita.?

      • Anonyymi

        No niin voi. Kikero koittaa kelloa tai sisero soittaa selloa. Molemmat ceellä. Mulla oli Foordi Korttiina ja kädessä kellona Serttiina. Molemmat seellä. Miksiköhän ne ei ollunna Sorttiina ja Kerttiina.


    • Anonyymi

      onko koskela löytynny enemmänkin. piipun juurelta.

    • Anonyymi

      Löysitkö Paperitehtaalta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 50
      587
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe