Eli ainakin kaksi on paikkakunnalla. Toisesta en ihan varma ole. Ekan bongasin konilannotkon kerrostalon parkkipaikalta. Siisti kuin sika pienenä. :) Harmaa, varmaan joku 1966-68 vuodelta. 1500cc Arvelisin. Tää toka on kääpälässä. Tosin nuhjuinen, Punanen. (musta lokasuoja) Tupla lamput tosin yks hävinnyt. Eli on se corona ollut jo kauemmin kuin tiesimme. Kirjoitan nyt Toyota merkkisestä autosta.
Löysin coronan.
9
60
Vastaukset
- Anonyymi
VITSIMOOTTORI!!!! SAAKO JO NAURAA ????
- Anonyymi
Koronaa pelattiin-50 ja- 60 luvuilla paljon. Taitaa jossain tuolla vintillä olla koronalauta nappuloineen ja keppeineen vielä tallessa.
Kangasalla oli muistaakseni -70 luvun alussa korona niminen baarikin. Siellä pyöri moottoripyöräporukka jota sanottiin koronan jengiksi.
Kyllähän näitä riittää jos joku haluaa höpötellä moisia.
- Anonyymi
Konilannotkontien Corona on kyllä todella siisti yksilö, oikein ilo silmille.
- Anonyymi
Nii ja jostain olen kuullut, että sellanen kun Koronaviruskin ole olemassa? Pitäneekö paikkansa, nimittäin ihmisten keuhkoissa!
- Anonyymi
Sillä tavoin saa ehkä olla rauhassa jos laittaa oveen ilmoituksen: Korona-Karanteeni.
Naurakaa maskin takaa. - Anonyymi
Kirjaimet C ja K voivat olla eri asioita.?
- Anonyymi
No niin voi. Kikero koittaa kelloa tai sisero soittaa selloa. Molemmat ceellä. Mulla oli Foordi Korttiina ja kädessä kellona Serttiina. Molemmat seellä. Miksiköhän ne ei ollunna Sorttiina ja Kerttiina.
- Anonyymi
onko koskela löytynny enemmänkin. piipun juurelta.
- Anonyymi
Löysitkö Paperitehtaalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2304123Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112603Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382335Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1121362- 481159
- 761059
- 59933
- 45916
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58901