Takaapäin Kristiinan mollaajille Markolle roopelle samille ollipekalle ja Paulalle rankkua tai suoraan häätöön
Rankkuja mollaajille
Anonyymi
791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No Krisse ei tee mitään. Ja varmaan tekee vain itselleen ruyat yms. jos kanssa asujat näin sanoo. Kyllä se muakin nyppis. Ja se yksi ketta kun otti juustonaksupyssin itselleen kun istuivat sohvalla. Kyllä se pokkaa kysyy, että kehtaa. Ei jatkoon
Tuo Roopehan ei osaa kuin rääkyä ja inistä.
Ei ole mollausta vaan totta laiska se on.
Siellä ollaan ryhmänä niin ei voi itsekkäästi ajatella.
En ole kyllä nähnyt Kristiinan tekevän oikeasti yhtään mitään talossa ,että kyllä häntä voi laiskaksi sanoa ,eikä ole viihdearvoakaan .Ei jatkoon!
Katso 247:aa niin näet mitä hän siellä tekee.
Koosteeseen ei leikata kuin 1/24 osa koko vuorokaudesta, ja juttelut pätkitään vielä sitäkin pahemmin.
Kristiinaa ollaan savustamassa ulos. Huvittaisiko sinua hengailla sellaisten ihmisten joukossa jotka jatkuvasti mollaavat sinulle?
Tuollainen argumentointi on tyypillistä kiusaajille jotka ensin alkavat mollaamaan ja piruilemaan naaman edessä, ja sitten kun uhri yrittää vältellä, hänestä aletaan puhumaan ihan silkkaa valhetta seläntakana, etsien kaikki negatiiviset asiat mitä vain voidaan, väittäen mm. ettei toinen tee töitään jne.
Kristiina joutuu omalla käytöksellään itse häätöön niin kuin saakin joutui.
Kun ei viitsi osallistua kunnolla uinti tehtävään lusmuaa. Itsekäs tekee vain itselleen.
Op on ollut mollaajien joukossa, mutta ei ole käytännössä mollannut kristiinaa.
Kaikki muut ovat, roopen säestyksellä. Roope on juonitellut jo niin pahasti ja useasti, että hänet pitäisi rankaisuna poistaa talosta ja ensi sunnuntaiksi olisi muut juonittelijat äänestyksessä, jotta koko lössi oppii että säännöt ovat sääntöjä.