Osakkaat meluavat

Anonyymi

Vuokralainen valitti melusta, osakkaat kantapääkävelevät ja paiskovat ovia.

Vuokralaisella on nyt sitten kuulemma liian suuri ego eikä ymmärrä asemaansa talossa.

Eli osakkaiden mielestä vuokralaisella ei kuulu olla kotirauhaa, ja jos sitä julkeaa vaatia niin on ego-ongelma.

Kellähän tässä heittää päästä? :D

1

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päästä voi vääntää.

      Vanhempi naishenkilö pelkää, pelko on tarkemmin määrittelemätön kun sitä on häneltä kysytty, mutta pelkää vuokralla asuvaa henkilöä syyttä.

      Nainen on sitä mieltä että hänellä ei ole terapian tarvetta, vaan vuokralainen pitäisi häätää koska vanhalla naisella vippaa päästä.

      Taloyhtiö ei ole lähtenyt toimintaan mukaan ja naista se harmittaa kovasti.

      Tuntuisi olevan melko yleistä että vanhemmista henkilöistä ja heidän nuppivioistaan on melko laajasti harmia vuokra-asukkaille, näistähän kuulee usein.

      Tuollainen omasta terapiantarpeesta johtuva henkilön vainoaminen on nykyään rikoslaissa vainoamisrikoksena, vainoavan vanhuksen omaisten kannattaisi aina yrittää puhua lopettamaan moinen harrastus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      247
      14109
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      60
      7187
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      199
      6872
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      27
      4830
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      103
      4769
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4667
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      76
      4361
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4122
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3911
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      94
      3720
    Aihe