miehen poika lähtee intiin, voi että on odotettu päivä. Tyttö on jo maailmalla opiskelemassa, nyt kun viel tästä päästäs niin meillä olisi aikaa toisillemme. Intissä sais olla yhteen syssyyn, eikä mitään lomia. Tulisi kasvatettuna ja miehenä takas eikä enää kiukuttelisi ja vaatisi äitipuolen aikaa ja ruokia, Vaikka tykkää musta mä en siitä, niin ei vaan meil juttelu toimi, aina se hankaloittaa ja huutaa, ei osaa keskustella, vaikk akuin yrittää rauhoitella ja puhua nätisti niin aina se änkyttää ja kiukkuaa.
Saatas olla perheenä kerrankin rauhassa ja koti olisi siistinä. Kiv vuosi tulee kun ei ole ketään ylinmääräistä täällä hääräämässä ja huutamassa. Sotkua en kestä niin siitäkin päästään.
Stina Charlotta margareeta
Odotan ensivuotta kun
7
105
Vastaukset
- Anonyymi
Odotan ensi vuotta kun NAISENI poika lähtee inttiin , voi että on odotettu päivä. Tyttö on jo maailmalla opiskelemassa, nyt kun viel tästä päästäs niin meillä olisi aikaa toisillemme. Intissä sais olla yhteen syssyyn, eikä mitään lomia. Tulisi kasvatettuna ja miehenä takas eikä enää kiukuttelisi ja vaatisi ISÄPuolen aikaa ja apuja , Vaikka tykkää musta mä en siitä, niin ei vaan meil juttelu toimi, aina se hankaloittaa ja huutaa, ei osaa keskustella, vaikka kuinka yrittää rauhoitella ja puhua nätisti niin aina se änkyttää ja kiukuttelee
Saatas olla perheenä kerrankin rauhassa ja koti olisi siistinä. Kiva vuosi tulee kun ei ole ketään ylinmääräistä täällä hääräämässä ja huutamassa. Sotkua en kestä niin siitäkin päästään.
Steve James Johannes - Anonyymi
Minä odotan kun mun mies lähtee armeijaan ja voisin olla itse maailmalla. Siellä vinkuisi vuoden. Holaaa... Saisin kerankin olla yksin kun ukkko on tossa ollu rippikoulusta asti.Ei jaksais mut en tahtos olla ilmankaan miestä sillä hän on töissä ja tieanaa meidän rahat, ite en jaksa olla töis niin ois kiva ku joku tois rahaa., Jep.
- Anonyymi
Meikä odottelee , kun mun eukko menee armeijaan , ite olen vihreä ja sivari, hyvä , kun edes toinen käy armeijan , minun eukolleni se sopii , kun on määrätietoinen johtaja tyyppi, siellä hän pääsee pätemään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meikä odottelee , kun mun eukko menee armeijaan , ite olen vihreä ja sivari, hyvä , kun edes toinen käy armeijan , minun eukolleni se sopii , kun on määrätietoinen johtaja tyyppi, siellä hän pääsee pätemään.
M ootan et anoppi lähtee armeijaan on sellain käskytttäjä tyyppi et ei jaksa täällä, sais huutaa ja raivota siel intissä sieluns kyllyydestä.
Anoppi armeijaan!
Simo Timo Anselmi Aikuinen
- Anonyymi
Armeija pakko kaikille kun täyttää 16 veee ja siihen asti kun on 96 v. se olisi varsinkin työttömille hyvä vaihtoehto kun ei olisi enää outen. Niin kauan kunnes on töissä pitää olla armeijan palveluksessa ilmaiseksi, Siellä on asunto ja ruoka muuta ei siellä tarvi.
Herätys 5.30 ja nukkumaan 23.00! Mikä loistava idea laiskoille.- Anonyymi
Suomessa ei tarvita kaikille armeijaa , palkka armeija sopii hyvin, meitä ei kukaan uhkaa , ollaan EU :n suojeluksessa.
- Anonyymi
Laitetaan kaikki vanhukset armeijaan. Ne saisi siellä ruokaa, eikä kuolisi nälkään ja janoon kuten yksityisissä vanhusten hoivayksiköissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217266Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5015424Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513335Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162641Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t492350Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681298Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431282En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771262Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111169- 1111153