Joo eli tässä Jutustelija1:sen perinteinen syystervehdys kaikille motoristeille...
Toivottavasti on hyvä kesä takana ja huollot hoitunut ajallaan ettei ole tarvinnut parhailla keleillä seisottaa turhaan. Ja toki että alla on ollut mieleinen laite tyylistä riippumatta.
Huomaan että palsta alkaa hiljenemään näin talven lähestyessä vaikka monet meistä vielä ajavatkin ja osa läpi talven.
Mukavaa syksyä kaikille.
Huomaa Että Palsta Hiljenee Kun Talvi Lähestyy
6
81
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos, samoin sinulle!
- Anonyymi
Hauskaa talvehtimista.
Meillä on kesä aluillaan. Eikä talvikaan ollut kovin viileä, mutta teepaidassa ei viitsinyt ajella mopolla.
HondaKurko, Cape Town, South AfricaKiitos,
Sielläpäin on juu vähän lämpimämpää, no ilmastomuutos pitää etelä-suomen isot tiet sulina lähes koko vuoden.
Mukavia ajeluita sinne :-)- Anonyymi
Jutustelija1 kirjoitti:
Kiitos,
Sielläpäin on juu vähän lämpimämpää, no ilmastomuutos pitää etelä-suomen isot tiet sulina lähes koko vuoden.
Mukavia ajeluita sinne :-)Kiitos. Nyt on aikaa ajella, kun lentohommat on huonoissa kiinanflunssan takia. Puoli vuotta meni vähillä duuneilla, ja täällä on halpaa ja lämmintä olla ja asua. Mutta kyllä tästä vielä noustaan. Kapkaupunki on mukava paikka talvehtia (siis Suomen talven).
Vuokrasimme vaimoni kanssa pienen kaksion Sea Pointista Regent Roadilta, pieni japsiauto, KTM 1303 SA, meri ja uima-allas tuossa vieressä. Tosin eivät näy akkunastamme.
Kaikkea parasta Jutustelijalle ja muillekin motoristeille Suomeen.
T: HondaKurko Anonyymi kirjoitti:
Kiitos. Nyt on aikaa ajella, kun lentohommat on huonoissa kiinanflunssan takia. Puoli vuotta meni vähillä duuneilla, ja täällä on halpaa ja lämmintä olla ja asua. Mutta kyllä tästä vielä noustaan. Kapkaupunki on mukava paikka talvehtia (siis Suomen talven).
Vuokrasimme vaimoni kanssa pienen kaksion Sea Pointista Regent Roadilta, pieni japsiauto, KTM 1303 SA, meri ja uima-allas tuossa vieressä. Tosin eivät näy akkunastamme.
Kaikkea parasta Jutustelijalle ja muillekin motoristeille Suomeen.
T: HondaKurkoKuulostaa ihan mukavalta elämältä :-)
Kivempi se varmasti siellä on ajella tähän aikaan vuodesta kuin pohjoisessa ja kotka on oiva peli siihen maisemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017403
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?784913- 794809
- 1324218
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83008- 522639
- 402541
- 462186
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102181Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211820