Te olette asiakaspalvelutyössä ja tiedätte kuinka asiakkaita ja ylipäänsä elämässä ihmisiä kohdellaan.
Mutta nyt erityisesti yksi vanhemmanpuoleinen mieskuski, välittömästi potkut tälläiselke, joka kehtaa huutaa naisihmiselle, ja vielä pienen lapsen kuullen!!!
Jos sinä nyt luet tämän, niin eikö sua todella HÄVETÄ?
Sinulle ei kuulu pätkän vertaa, jos joku työntää lastenvaunuja tai liikkuu rollaattorilla!!
Ymmärrätkö, se ei kuulu sinulle, sinun tehtäväsi on ajaa sitä linja-autoa!
Ja tämä ei ollut ensimmäinen kerta, että kohtelet huonosti tätä naista, siksi asia menee eteenpäin ja vaadimme välittömästi potkut persuuksille.
Ja kun etsit uusia töitä, niin pieni vinkki, älä ikinä hae asiakaspalvelutöihin!
Sinulle sopiva työ on vaikka ojankaivajana.
Imatran bussikuskit!!!!
8
690
Vastaukset
- Anonyymi
Oli vähän huono päivä ja krapula !
- Anonyymi
Niitä "huonoja päiviä" on ollut jo useitten vuosikymmenten ajan ja ne ovat kroonista laatua...eräillä
- Anonyymi
Kyllä asiaan pitää puuttua, eikä vain pelkällä nuhteella.
Kuka uskaltaa hypätä enää linja-auton kyytiin, jos saa aina pelätä tuleeko kuskilta huutoa.
Tässäkin kys. Asiassa kuskia vain otti päähän asiakas, vaikka tämä ei ollut tehnyt mitään väärää.
Ja pieni lapsi joutui kuulemaan sitä.
Tämä lapsi on käynyt asiaa läpi nyt pari päivää..
Tiedän jutun, koska olen lapsen äiti.- Anonyymi
Kävelkää T:drivers special.
- Anonyymi
Jaa, miksei nuhteet riitä vaan vaadit potkuja välittömästi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, miksei nuhteet riitä vaan vaadit potkuja välittömästi?
Koska tuo kuski on ennenkin käyttäytynyt tuolla tavalla, miten pitkään pitäisi katsoa läpi sormien? Häntä on jo puhuteltukin aiemmin huonosta käytöksestä.
Jokaisella on oikeus saada matkustaa rauhassa, ilman pelkoa, että joku käy mesoomaan.
Ja ilman syytä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävelkää T:drivers special.
Jaa että ihmisen jolla jalat ei toimi kovin hyvin, pitäisi kävellä monia kilometrejä, ja vain sen takia, että joku urpo kuski ei pahota mieltään?
Joo kävele sinä vain, muut kulkevat bussilla jos siltä tuntuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska tuo kuski on ennenkin käyttäytynyt tuolla tavalla, miten pitkään pitäisi katsoa läpi sormien? Häntä on jo puhuteltukin aiemmin huonosta käytöksestä.
Jokaisella on oikeus saada matkustaa rauhassa, ilman pelkoa, että joku käy mesoomaan.
Ja ilman syytä.No sitten, ei oo sopiva yksilö asiakaspalveluun tosiaankaan vaan leipääntynyt työhönsä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32412036Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611137Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2736498Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813757- 1743578
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin552603Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1141981Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864