Yritin vaihtaa nykyisen Toyotani uudempaan eräässä autoliikkeessä. Kaupanhieronta loppui äkisti kun myyjä kertoi ettei autoni kiinnosta. Sanoi että meillä on näitä riisikuppeja riittävästi.
Toyota ei kelvannut vaihdossa
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vain Tojotan merkkiliike hyvittää Tojotasta, koska se saa rahoitusta Tojotan emoyhtiöltä Japanista.
Ketäpä kiinnotaa romu
Satuja taas kerran
Itse olen ostanut 3 Toyotaa uutena. Joka kerta paitsi vielä tämä viimeinen, on vaihtunut toiseen merkkiin. Ja tdn tämäkin vaihtuu toiseen merkkiin kun vaihdon aika koittaa.
Edellisillä kerroilla ole saanut Toyotastani parhaan vaihtohyvityksen toiseen merkkiin. Ja tarjousten mukaan saan myös nykyisestä.
Toyota on erittäin haluttu vaihtoauto.
Ja juttuja riittää ja uskoo ken uskoo.
Ei ne päikseen vaihda. Olipa typerääkin typerämpi aloittaja.
Aloittajan VW siis päätyy suoraan romuttamolle, kun kukaan järkevästi ajatteleva ei sitä käytettynä edes harkitse, saatika omilla rahoilla osta.🤣
Onko hymiöpojalla lukihäriö, kun ei ymmärrä lukemaansa?
Hymiöttömällä VW pojulla kun ei puolestaan taas ole sitä "rivien välistä" lukemisen taitoa!
Siinä se VW lukihäiriöisen ongelma!🤣
Mun 7 vuotta vanhasta Yariksesta hyvitettiin 12700 euroa vaihdossa, ja olen tyytyväinen kun se makso uutena n. 18000€.
Mutta uudesta autosta maksoit kalliimman mukaan. Pelkkä hyvitys ei kerro mitään, vaan se väliraha, joka pitää pulittaa.
Hihii, hauska läppä.
Taidat olla niin omassa kuplassasi ettei kukaan saa selvää kirjoituksistasi, etkä ymmärrä lukemaasi. Vois sinua hymiöpoikaa.
Järkevä autoliike.