Sinä joka olet joku, mies, nainen, yh, yksin, parisuhde joka haluaa vain kirjoittaa jotain ajankuluksi jollekulle. Sillä mitä kirjoita, millainen olet, ikä sivuseikka ja aihe mikä tahansa ei ole merkitystä. Kunhan kirjoitat jotain mitä mieleen tulee, mitä vain onkin.
Minulla on aikaa vastailla, kerron lähemmin sitten kun viestiä saan, olen tosin mies joten jos sillä on väliä ja ei kiinnosta niin jatka matkaa, kiitos kun kävit. Jotta tuo kaikki onnistuu tarvinnet oson, joka on ([email protected])
Toivottavsti saan kiinnostavia viestejä joihin kiinnostavaa vastailla. Eihän sitä tiedä jos yksinasuvakin saisi jotain miettimistä muuta kuin kauppalappua.
Viestin vaihtoa/kuulumisia
8
173
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän tuo email osoite edes ole toimiva kun viestinikin tuli bumerangina takaisin...
- Anonyymi
Jos hällä tuli virhe siin osotteessa?
Kirjotetaan hälle tänne jotain jos vaikka lukis mie alotan kun löysin sopivan runon
Yksin.
Käyn yksin. Eelläkö muista?
Vai jälemmäksikö jäin?
En tiedä. On kauan siitä,
kun ihmisen toisen näin.
Ehk’en minä koskaan nähnyt.
Se on häipynyt muistostain.
Kenties se on syntymässä
oma äitini ollut vain.
Vai lienenkö unessa nähnyt, sun, toisen ihmisen. Kenties sinut kerran löydän, kenties sua löydä en.
Mikä viestisi lie: ilo? tuska?
Sitä en minä tiedä lain.
Mut, varma on: itseni löytää
mina voin sinun kauttas vain.
Uuno Kailas- Anonyymi
Aika Uuno ollut kun tuollaista sepittänyt, eihän tuossa ole mitään järkeä.
- Anonyymi
Heippa vaan lukijat. Kiitos kun olette käyneet, mutta enpä päässyt tuohon omaan mailiinkaan sisälle jonka tuohon laitoin, olen siis alottaja. Onneksi oli varapäre jonka avulla sain tietää miksi osoite ei toimi ja tulos oli. Se on hakkeroitu jostain et. Afrikasta asti ja jouduttu poistamaan turvasyistä. Näin on käynyt ennenkin, tuttu juttu sanoisinko ja juuri gmailissa. Sitä kehutaan niin hyväksi ja suojatuksi, mutta tietäähän nuo jenkit, vaikutteita Trumpista, potaskaa jauhavat. Mutta jos nyt vielä kiinnostusta on ja elämää. niin laitan toisen gmail oson, ja saatte vastauksen muusta kuin gmalista. Joten olen odottavalla kannalla ja pyydän anteeksi tapahtunutta, en vain voinut sille itse mitään.
- Anonyymi
Mulla rupes stondaan.
- Anonyymi
Niin missä se osoite on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin missä se osoite on?
alottaja unohti jo koko jutun.
- Anonyymi
Just ku luulin löytäneeni jotain... Ei olis toista osoa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on807671- 747494
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666069Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554966En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383592
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1013227Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..113067