Moi. Olisko täällä 15-18v jätkää tai muijaa ketä haluis tulla pelailee pleikalla rainbow six siegee parin muun jätkän kanssa? Ei tarvii olla hyvä ränkki tai mitää mutta kuhan osaa jotenkin ees pelaa. Jos joku on kiinostunu niin vastaa tähän vaikka laittamalla sun ps4 käyttäjä.
Peliseuraa
7
130
Vastaukset
- Anonyymi
Ja siis itse olen 16v jätkä.
- Anonyymi
Laitan tämän taas varmuuden vuoksi tänne, että on ohjeet luettu ja osataan varoa, että kenen kanssa jakaa yhteistietoja.
https://www.suomi24.fi/opastus/alaikaiset
Lainaus: Netissä ihmisillä on mahdollisuus valita, mitä he itsestään kertovat tai mitä jättävät kertomatta. Netissä saatetaan luoda myös täysin kuvitteellisia henkilöitä. 15-vuotias torniolainen teinityttö voikin olla tosimaailmassa kuusikymppinen pappa Joensuusta.
Täytyy aina muistaa, että henkilö voi olla minkälainen tahansa ja kuka hyvänsä, joten kannattaa varoa, että pitää jopa vain pelatessa oman nimensä ja muut tiedot mahdollisimman salassa.- Anonyymi
Noni vittu taas tämmöstä. Mistä niitä kavereita/peliseuraa sit sais hakee jos kaikialla on sääntöjä siihen liittyen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noni vittu taas tämmöstä. Mistä niitä kavereita/peliseuraa sit sais hakee jos kaikialla on sääntöjä siihen liittyen?
Nuortennetti on yksi hyvä.
Sellaisia paikkoja missä on yleensä joku valvoja paikalla. Nuortennetissä minun mielestä nuoret käy ihan keskusteluja keskenään ja missä pidetään huolta, ettei kuka tahansa pääse saalistamaan.
Tukinetistäkin löytyy aina välillä erilaisia valvottuja teema chattejä nuorille.
Parasta olisi, jos tänne Suomi24 nuorten palstallekin hommattaisiin joku valvoja, mutta ei ne halua kantaa vastuuta. Siksi niillä on noi säännöt ja neuvot, ettei muka tarvitsisi valvojaa olla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuortennetti on yksi hyvä.
Sellaisia paikkoja missä on yleensä joku valvoja paikalla. Nuortennetissä minun mielestä nuoret käy ihan keskusteluja keskenään ja missä pidetään huolta, ettei kuka tahansa pääse saalistamaan.
Tukinetistäkin löytyy aina välillä erilaisia valvottuja teema chattejä nuorille.
Parasta olisi, jos tänne Suomi24 nuorten palstallekin hommattaisiin joku valvoja, mutta ei ne halua kantaa vastuuta. Siksi niillä on noi säännöt ja neuvot, ettei muka tarvitsisi valvojaa olla.Täällä ei muutenkaan kauhean montaa nuorta/teiniä pyöri säännöllisesti. Siksi kannattaakin mennä sellaisiin paikkoihin, jotka on tehty ikäisillesi niin oikeasti löytää pelikavereita yms.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä ei muutenkaan kauhean montaa nuorta/teiniä pyöri säännöllisesti. Siksi kannattaakin mennä sellaisiin paikkoihin, jotka on tehty ikäisillesi niin oikeasti löytää pelikavereita yms.
Okei, kiitos!
- Anonyymi
joo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181600
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991458Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35849Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29819Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?34718Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56698Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37690Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42679Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653