kaikki häätöäänestyksessä

Anonyymi

Tätä on kyllä odotettu! :) Hienoa, että nyt saadaan ne makuuhuoneen löhöäjät pois. Kumpainenkin joutais huitsiin talosta. Tiedätten kyllä, ketä tarkoitan ja sinne nyt niitä ääniä menemään.

23

2176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne tipu. Sami ja Ella ulos.

      • Anonyymi

        Noin taitaa käydä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Noin taitaa käydä.

        Inhokkiäänestyksen mukaan vaarassa on Kati, Ella ja Sami. Miksi Kati?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Inhokkiäänestyksen mukaan vaarassa on Kati, Ella ja Sami. Miksi Kati?

        Mun mielestä se on aika tylsä kun suoraan sanon. Paljon persoonallisempia ihmisiä on talossa jotka ansaitsevat siellä olla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mun mielestä se on aika tylsä kun suoraan sanon. Paljon persoonallisempia ihmisiä on talossa jotka ansaitsevat siellä olla.

        Niin minustakin on tylsä, mutta ei se inhokki silti ole.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Inhokkiäänestyksen mukaan vaarassa on Kati, Ella ja Sami. Miksi Kati?

        Miksi Sami kuitenkin viihdyttävä katsoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Inhokkiäänestyksen mukaan vaarassa on Kati, Ella ja Sami. Miksi Kati?

        Kati vetää "aina mukavan" henkilön roolia. Hän vain on ärsyttävä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi Sami kuitenkin viihdyttävä katsoa.

        Samissa on tavallisen suomalaisen miehen Suomalaista Sisua.
        Ei mikään supersankari, mutta... on Sami.

        Sami on arjen sankari, "Kessu". 🙂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi Sami kuitenkin viihdyttävä katsoa.

        Samissa on tavallisen suomalaisen miehen Suomalaista Sisua.
        Ei mikään supersankari, mutta... on Sami.

        Sami on arjen sankari, "Kessu". 🙂


    • Anonyymi

      Mitään muuta en toivo, kuin ella ulos, se on niin ällöttävän oloinen mies naisten vaatteissa, ei kuitenkaan ole nainen, ellan näkeminen saa kääntämään kanavaa.
      Se todellakin yököttää.
      En muuten katso tv.stä kymppitonniakaan, kun siellä on juontamassa cristal snow naisten vaatteissa. Cristallin näkeminen saa myös vaihtamaan kanavaa.

      • Anonyymi

        Näinhän se on ne meikit ja rimpsut eivät kuule runon miehen varustuksiin.


    • Anonyymi

      Arttu, Ella, Kristiina, Kati joku näistä saisi tippua ja onneksi kaksi tiputetaan.

      • Anonyymi

        Joel jopa Eetuakin ärsyttävämpi.


    • Anonyymi

      Ella on vain itserakas diiva ja itsensä esittelijä. Ei hän ole mikään big brother kilpailija. Ellan päässä ei liiku mitään muuta, kuin meikkaaminen, hiukset ja vaatteet. Jokaisessa sunnuntain häätölähetyksessä, muiden istuessa rennoissa asennoissa. Ella aina kököttää sohvalla näytillä, ihan siinä etualalla, luonnottomassa tönkköasennossa. Sukien jatkuvasti hiuksiaan, tekoripsiään räpytellen. Kuin huutaen äänettömästi: Katsokaa minua! Katsokaa nyt ja ihailkaa naisellisuuttani!

      • Anonyymi

        Meikkiseiväs Ella ulos, jotta ohjelmaa pystyy katsomaan inhonpuistatuksitta.


      • Anonyymi

        Tää on niin totta!


    • Anonyymi

      Yksinkertaisesti homot, transut ja muut kummajaiset pois tuolta talosta ja normaalia väkeä tilalle.
      Tuotanto on ilmeisesti lukenut palautetta ja huomannut ettei tämä Cristal Snown päiväuni pride-BB:stä oikein toiminut ja nyt porukkaa vaihdetaan/sekoitetaan oikein urakalla saattamalla 4 uutta asukasta taloon. Ehkä tuotanto yrittää tällä vielä pelastaa kasvonsa mitä siitä nyt pelastettavissa on, tai sitten päinvastoin: 4 uutta asukasta vielä hirveimpiä ja taloon asteleekin pari homoa, transua tai muuta muun sukupuolista kummajaista. Saa nähdä miten on. Ella tuolla talossa Arttunsa kanssa on lähinnä huono vitsi.

    • Anonyymi

      Nyt inhotus-Ella ulos.

    • Anonyymi

      Voi olla niinkin että vanhoja jo 4 häädettyä asukasta menee takaisin.

    • Anonyymi

      Itsekeskeinen Kristiina ulos. Paksuperse kääpiö makoilee vaan ja kun tulee nälkä, niin nenä pystyssä kipittää syömään.

    • Anonyymi

      Kävin läpi jokaisen asukkaan ja mietin, ketä vois äänestää ja lopputulema oli se, että haluisin äänestää ihan jokaista! On aika tylsä kattaus. Jollei kuukaudessa kehity edes mitään erimielisyyttä ja vaan myötäillään, niin ei oo normaalia. Nyt joku Niko Saarisen tyyppinen hämmentämään rauhaa! :)

    • Anonyymi

      Eihän taloon tarvitsisi mennä, kuin muutama, jolla on omat mielipiteet, joista pitää lujasti kiinni. Eikä alkaisimuovailuvahamöykkynä muovautumaan ja mukautumaan liikaa muiden tyyliin ja mieltymyksiin. Silti hän voi olla, ilman isompaa draamaa osana asukasyhteisöä. Osallistua reippaasti tehtäviin jne. Eikä ala silti ärsyyntyessään alkaisi uhoamaan, kiukuttelemaan, eikä heittelemään laseja ym.
      Nämä nykyiset, kuten Kessu on luopuneet liian helposti omista periaatteistaan ja mieltymyksistään. En tiedä miksi. Häätöpisteiden pelossa mielistelevät muita, vaiko ovatko tosiaan noin helposti yhteisön manipuloitavissa? Ei ole kivaa katseltavaa, jos kaikki on kuin samasta muotista. Kaikki örveltää ja pussailee toisiaan ja hymistelee hyväksyvästi kaikelle poikkeavalle seksuaalisuudelle ja vonkuu kuorossa bibiksiä.
      Tosin Kati halusi poikkeuksellisesti olla erilainen. Sanoi pk-huoneessa, ettei ymmärrä miksi muut vonkuu jatkuvasti bibiksiä ja alkoholia. Kati mietti, onkohan hän tullut vanhaksi.

    • Anonyymi

      Arttu ja op ulos.!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      89
      2411
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      137
      2157
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2028
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      168
      1521
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1257
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      878
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      876
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      449
      786
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      50
      635
    Aihe