Roope vielä kerran

Apua! Kuinka Roopeshown vielä kestää? Mitenhän Krisu piikittää tänään Roopea?
Sen haluan kyllä nähdä.
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Täytyy sanoa, nyt että Roope yllätti. Ei yhtään niin ärsyttävä, tuolla Alman ja Krisun kanssa, kuin oli talossa ja oli vielä ulos sieltä tullessaan.
Ehkä Roope kasvanut yhdessä yössä ja tajunnut oman tyylinsä ärsyttäneen monia. Eikä gaydiivailun ja läyhäämisen suinkaan ihastuttaneen ketään.

Äänestä

Roope on pudottanut asukasnaamarinsa. Nyt ihan erilainen, kuin talossa.

Äänestä
  • Ja naamari takaisin kun lähtee juhlimaan lepakkokavereiden, transujen ja muiden neitihomppeleiden kanssa. Eikä nuo heitä naamariaan kuin hetkeksi, Markon mielestä silti aidoin :D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja naamari takaisin kun lähtee juhlimaan lepakkokavereiden, transujen ja muiden neitihomppeleiden kanssa. Eikä nuo heitä naamariaan kuin hetkeksi, Markon mielestä silti aidoin :D

    Markon kommentti tosiaan yllätti. Koska, ei Roopea talossa oikein aidoksi voinut sanoa.
    Veti hirveä roolia koko ajan. Pelitaktiikka oli ihan väärää ja tajusi sen itsekin, kun katsellut jälkeenpäin itseään ja toimintaansa talossa.

    Äänestä

Roope on kyllä hyvin fiksun oloinen studiossa nyt.

Äänestä
  • Ottaisikin opikseen.

    Äänestä

Tyhmä kuin saapas

Äänestä

Roopesta oli sellainen iloisuus kadonnut, se ihmetytti suuresti.

Äänestä
  • Oikeestaan Roopesta tajusi, mitä koko bb talo tekee ihmiselle. Ensin mökki- rooli, sitten talo-rooli. Samaan tapahtui myös Minnalle, mutta vielä rankemmalla tavalla, koska joutui yksin kokemaan tuon kaiken ja vielä varsin alussa. Kunpa ihmiset tajuaisi mille myyvät sielunsa, kun lähtevät tuonne bb taloon.

    Äänestä

Miten niin , kun lähtee taloon. Nykyajan ihmiset eivät kestä yhtään mitään. Aina pitää olla kaikki valmiina ja nyt heti ja helposti. Onneksi on tuollainen talo jossa voi opetella selviytymistaitoja. Tuo Roopehan ei sopeutunut ollenkaan mihinkään, kitisi joka hiivatin asiasta.

Äänestä

Nykyään on ilmeisesti käsitys se että bb-taloon mennään juhlimaan ja hakemaan helppoa vartin julkisuutta. Siksi tuonne valikoituu näin idioottia porukkaa ja homoja ja transuja jotka hakevat leikkauksilleen pääomaa ja näkyvyyttä. Ella yrittää voittaa koska täytyy päästä Tallinnaan korjaamaan sukupuolensa ja kehonsa. Ja julkisuuden eteen ollaan valmiita tekemään mitä tahansa ja se yleensä on seksuaalista.

Heti kun tulee hieman ankeampaa, alkaa valitus ja toisten mollaaminen ja minkä tahansa naiminen mikä vain liikkuu. kypsiä aikuisia ja tasapainoisia ihmisiä tulevaisuudessa taloon. Ei tällaista keskenkasvuinen pentumeininki kiinnosta ketään.
Jos nämä nykyiset asukkaat edustavat Suomen nuoria aikuisia, ollaan pulassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Apua! Kuinka Roopeshown vielä kestää? Mitenhän Krisu piikittää tänään Roopea?
Sen haluan kyllä nähdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu