Antakaa rekisteröityneiden muokata omaa näkymää valitsemalla suosikkipalstat

Keskustelujen etusivun syöte on sama kaikille, tosin tarvitseeko olla? Mielestäni on montakin mahdollista keinoa jolla rekisteröitymisestä voisi saada houkuttelevamman vaihtoehdon ja yksi niistä on suosikkipalstojen valitseminen.

Sillä voisi saisi aikaan mm. seuraavat toiminnot:

— Suosikkipalstat voisi tallentaa listana omaan profiiliin. Voisi valita näkyvätkö nuo listat muille käyttäjille vai ei. Ehkä voisimme myös luoda ja nimetä omat listat.
— Keskustelujen etusivun syötteessä suosikkipalstat omat näkyvämpiä syötteessä kuin muut pastat. Niihin postatut aiheet voisivat vaikka pysyä ensimmäisten joukossa kauemmin, valua alas hitaammin.

Vastaavasti voisimme:

— Piilottaa tietyt palstat syötteestä jotta niiden aiheet eivät näy siellä ollenkaan, kuten ei Suomi24:n pääsivullakaan.

Tämä auttaisi kummasti mieliaiheisiimme keskittymiseen ja sitä kautta niiden aktiivisuuden lisäämiseen, sen sijaan että näemme jatkuvasti trolliaiheita jostakin muualta.

0

220

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        60
        4686
      2. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        36
        2159
      3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        51
        1678
      4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        178
        1659
      5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        165
        1537
      6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

        Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
        Maailman menoa
        278
        1372
      7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        198
        1219
      8. Sinut mies vain haluan

        Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
        Ikävä
        87
        1142
      9. Miten suhtautuisit

        jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
        Ikävä
        204
        1136
      10. Mitähän sä näit siinä akassa?

        Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
        Ikävä
        65
        1094
      Aihe