Keskustelujen etusivun syöte on sama kaikille, tosin tarvitseeko olla? Mielestäni on montakin mahdollista keinoa jolla rekisteröitymisestä voisi saada houkuttelevamman vaihtoehdon ja yksi niistä on suosikkipalstojen valitseminen.
Sillä voisi saisi aikaan mm. seuraavat toiminnot:
— Suosikkipalstat voisi tallentaa listana omaan profiiliin. Voisi valita näkyvätkö nuo listat muille käyttäjille vai ei. Ehkä voisimme myös luoda ja nimetä omat listat.
— Keskustelujen etusivun syötteessä suosikkipalstat omat näkyvämpiä syötteessä kuin muut pastat. Niihin postatut aiheet voisivat vaikka pysyä ensimmäisten joukossa kauemmin, valua alas hitaammin.
Vastaavasti voisimme:
— Piilottaa tietyt palstat syötteestä jotta niiden aiheet eivät näy siellä ollenkaan, kuten ei Suomi24:n pääsivullakaan.
Tämä auttaisi kummasti mieliaiheisiimme keskittymiseen ja sitä kautta niiden aktiivisuuden lisäämiseen, sen sijaan että näemme jatkuvasti trolliaiheita jostakin muualta.
Antakaa rekisteröityneiden muokata omaa näkymää valitsemalla suosikkipalstat
0
214
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17711198
- 545328
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462565- 372256
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131781Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,431675Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311320Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v361265Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61086Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo1121014