Sharmin hintataso

Nasdaq

Millainen hintataso Sharmissa on? Aiemmin joku kirjoitti että vain pyyhkeitä kannattaa ostaa...Onko näin?

Myös hyviä ravintolavinkkejä otetaan vastaan! :)

4

1103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiti

      Siis taasen se että siellähän on justiinsa niin kallista/halpaa kun itse haluaa eli kaikki tinkimistaidot esiin. Itse tein aikas hyviä ostoksia, 50-70 % kauppiaan pyytämästä hinnasta pois, joka kerta, ostipa sitten mitä tahansa. Länsimaiset tuotteet ja merkit ovat kiinteän hintaisia mutta aina kannattaa koettaa onneaa, ruokakaupassakin. Kyllä siellä pääsee rahoistaa eroon jos aina vain maksaa sen mitä pyydetään.

    • Menossa Sharmiin

      Matkamuistojahan kannattaa aina ostaa! Ostat mitä tahansa muista tinkiä. Hinnoissa on ilmaa todella runsaasti. Kauppiaat esittävät hyvin uskottavasti nyyhkytarinoita perheyrityksistään, jotka juuri ja juuri elättävät perheen ja ison suvun, mutta hinta kyllä putoaa kun ei ihan heti anna periksi.
      Sharmin hintataso ei mielestäni poikkea Hurghadan tasosta. Myytävä tavara on enimmäkseen matkamuistokamaa. En varautuisi ostamaan esim. käyttövaatteita sieltä, ehkä t-paitoja tai iltapukuja jos sellaisia sattuisi tarvitsemaan.
      Kengännauhoja en Sharmista löytänyt.
      Snorklausvälineet, joita ostimme, olivat ihan hyvälaatuisia ja aika paljon halvempia kuin Suomessa. Ole ostaessasi tarkkana. Huonojakin on kaupan.
      Odotan kovasti toista matkaamme sinne. En niinkään tuliaisten tms. vuoksi vaan ihanan Punaisen Meren, korallien ja kalojen takia.

    • Menossa Sharmiin

      Tutustu suomenkieliseen sivuun sharmel.net. Sieltä löytyy linkkejä ja kerrotaan hintatasosta.

      • Nasdaq

        Kiitos tiedoista, eiköhän näiden vinkkien avulla ekakertalainenkin pärjää kauppiaiden ristitulessa!

        Hyvää matkaa! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2417
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      57
      1393
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1313
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      929
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      808
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe