Turha ärsyttävä BB tapetti Kristiina joutaa kotiin makoilemaan. Aina vaan kyttäämässä ja kuuntelemassa toisten juttuja makkarissa. Keittiössä ei kiinnosta minkäänlaiset hommat ja aina vaan omaan napaansa mättämässä herkkuja.
Pikkulikka pihalle
6
57
Vastaukset
- Anonyymi
Kristiina osaa keskustella ja oon seurannut tiiviisti 247. Varsinkin Artun ja Joelin kanssa.
- Anonyymi
Eihän se muiden kanssa keskutelekaan ! Huonot on Kristiinan sosiaaliset taidot. Laahaa Artun ja Joelin perässä kuin lelukoira.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän se muiden kanssa keskutelekaan ! Huonot on Kristiinan sosiaaliset taidot. Laahaa Artun ja Joelin perässä kuin lelukoira.
Miksi hän keskustelisi muiden kanssa, kun ella, marko, sami, kati, mollaavat häntä jatkuvasti?
Sinunkin "sosiaaliset taidot" olisivat koetuksella jos olisit jatkuvasti neljän seinän sisällä kiusattuna noiden toimesta. Hommaa se 247 niin sitten tiedät kuinka väärässä olet ja kuinka pahasti koosteessa vääristellään talon tapahtumista!
Kristiinasta ei koosteissa näytetä mitään. Esimerkiksi eilen hänen satunsa Raimo HAnsista oli erittäin hauska, yhtä hauska kuin esimerkiksi joelin ja artun isännät. Mutta sitä ei tietenkään näytetä koosteissa, koska koosteen pellet haluavat "kontenttia", eli pelkkää läyhäämistä ja kiusaamista.
BB "asiantuntijoiden" väitteet siitä että tietyt talossa olijat eivät tuota kontenttia, saa hieman typerän käänteen kun alat katsomaan 247:aa, sillä siellä näet kuinka vähän sisältöä nuo läyhääjäpellet oikein päivittäin tuottavat.
Esimerkiksi tämän illan koosteessa, jos pystyit lukemaan rivien välistä, mitä et taatusti pystynyt, kävi ilmi että suurimmat sluibailijat talossa ovat marko ja sami. He siellä tupakkapaikalla istuvat jatkuvasti, vaikka linjan pitäisi mennä eteenpäin!
Syy siihen miksi arttu, joel, krisu ja ella, oli siinä että heillä ei ollut enää mitään paikkaa mihin laittaa märkiä vaatteita kuivumaan, koska nuo löysäilijät olohuoneessa tykkäävät ennemmin kokeilla vaatteita ja peilailla peilien edessä tupakoinnin välissä, kuin viikkailla niitä ja laittaa laatikoihin. Sen lisäksi tuon marko pässin "ehdotus" siitä että märimmät laitetaan kuivumaan ensiksi, tarkoitti sitä että linja tyssäsi täysin, kun kaikki joutuivat odottamaan neljän tunnin ajan ennenkuin yhtäkään pyykkitelinettä oli vapaana!
Kuten huomasit, niin artun mennessä laittamaan pyykkejä paremmin telineisiin, että ne saisivat ilmaa, kaikki tulivat seisomaan typerän näköisinä siihen ja ihmettelemään että talossa joku oikeasti tekee työtä.
Arttu on erinomainen työnjohtaja, marko sen sijaan ei osaa edes säätää.
Tässä kontekstissa, samin yöllinen sekoaminen siitä että hän muka vetää koko taloa reppuselässä, oli naurettava. Niin naurettava että marko repesi välittömästi, ja ainoastaan kohteliaisuudesta, yritti idioottia ymmärtää ja olla nauramatta päin naamaa. - Anonyymi
Mitä? Ei osaa keskustella. Sanavarastokin niin onneton. Lapsellinen turhake. Kotiin!
- Anonyymi
Kukakohan on suurin syöjä , sotkia, läyhääjä, kiusaaja, kiroilija ja laskin talossa eikä mitään järkevää annettavaa ole siellä kuin itseensä kehuminen, ei suinkaan Kristiina vaan ihan joku muu. Kristiina, Arttu ja Joel parhaimmat talossa olijat.
- Anonyymi
Joo Kristiina ulos kun on liian normaali. Ärsyttävä hetoronainen, yöks. Taloon tarvitaan lisää persoonattomia sateenkaari sankareita!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2284407Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii732856- 472393
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431687- 781369
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘651043PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137919- 64850
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86844Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53832