Eli 4 neonputkea ois auton takakontissa, joille tulee akusta yks virtajohto joka jaetaan jakoblokilla kontissa. kysymys kuuluu että millanen sulake sinne akun lähelle noita varten kannattaa laittaa?
Sulake neoneille?
amatöörituning
3237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eihän nuo kuluta paljon paskaakaan. en tiedä kuuluuko se näin tehdä, mut mä vetäisin kontin valon piuhat poikki ja liittäisin neonit niihin. siinä olis jo valmiina joku 7.5 A sulake. ja toimis silloin kun kontti on auki. tai en mä tiä, viisaammat, neuvoja!
Joo pistäkääs neuvoja,jotka tietää jotain,itteäkin mietityttää sama asia.
tietenkin sulake sähkölaitteen ja virtalähteen väliin, jos oikeaoppisesti tehdään niin jopa mankan herätteen ja vahvistimen väliin tulisi laittaa sulake
JOS sulaketta ei ole, voi se polttaa auton ..vaikka kyseessä ei olisikaan suoranaisesti suuret virrat ei koskaan tiedä mitä se pieni oikosulku rikkoo .. ja se.. ja se .. ja .. .. ..
ei ne sulakkeet paljoa maksa