Taas Yle1 aamu televisiossa, tämä THL edustaja kävi valehtelemassa. Sama nainen rokote keskustelussa, Alfa TV ei pärjännyt, vaan toimittaja tv sanoi et tämä ei ole rikosohjelma. Korona rokotteella taas ihmiset sairastuu, koska rokotteen hyväksyy leimasin tehdas. Eikö tämä nainen, voisi mennä jonnekin muualle satuja kertomaan. THL ottanut vanhan naisen, et näyttää oikein pätevältä puhuessa rokokteesta. Kannatta katsoa Alfa TV rokote.
Corona rokote
2
136
Vastaukset
- Anonyymi
Luin juuri britannialaisista virallisista tiedoista Covid-rokotteesta.
Haittavaikutuksia, n.s. normaaleja kolmen päivän oireita paljon,
Vakavia oireita kuten anafylaktisia shokkeja saanut 3 hlöä tunannesta.
No, ei kuulosta pahalta, kun sanotaan 3 tuhannesta.
Laskin, mitä se merkitsee nyt siellä Englannissa tähän asti rokotetuista 10 miljoonasta ihmisestä. Laskujeni mukaan vakavia oireita sai siis 30 000 ihmistä. Kun rokotukset jatkuvat monikymmenmiljoonaisessa ihmispopulaatiossa, vakavien rokotusoireien ilmaantuminen onkin sitten melkoisen runsasta.
En tutkinut juttua missään rokotusta vastustavassa mielessä. Haluan vain tietää tosiasiat, joita ei oiekin saa selville kuin haarukoilmalla uutisia sieltä täältä.
Olen kokenut taudin ja noin puolen vuoden päästä tuli lievempänä taas. Kaikki viranomaisten kokoamat tiedot pitkäaikaivaikutuksista seuranneet oloani.
Ilmeisesti k.o. virus jää muhimaan elimistöön. Ehkä loppuiäksi?
Onko viisasta sairastuneen ottaa rokote? Sitä ei ole kerrottu. En ainakaan ole tietoa nähnyt. - Anonyymi
Sain toisen covid rokotuksen ja sen jalkeen kävin suihkussa kun en muistanut että ei saisi kastella sitä. Nyt käsi tulehtunut ja kutittaa, onko se vaarallista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.876086Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24984366Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras242943Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1301187- 381022
Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50814Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi48811Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.98767Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si26741- 43738