Taas Yle1 aamu televisiossa, tämä THL edustaja kävi valehtelemassa. Sama nainen rokote keskustelussa, Alfa TV ei pärjännyt, vaan toimittaja tv sanoi et tämä ei ole rikosohjelma. Korona rokotteella taas ihmiset sairastuu, koska rokotteen hyväksyy leimasin tehdas. Eikö tämä nainen, voisi mennä jonnekin muualle satuja kertomaan. THL ottanut vanhan naisen, et näyttää oikein pätevältä puhuessa rokokteesta. Kannatta katsoa Alfa TV rokote.
Corona rokote
2
141
Vastaukset
- Anonyymi
Luin juuri britannialaisista virallisista tiedoista Covid-rokotteesta.
Haittavaikutuksia, n.s. normaaleja kolmen päivän oireita paljon,
Vakavia oireita kuten anafylaktisia shokkeja saanut 3 hlöä tunannesta.
No, ei kuulosta pahalta, kun sanotaan 3 tuhannesta.
Laskin, mitä se merkitsee nyt siellä Englannissa tähän asti rokotetuista 10 miljoonasta ihmisestä. Laskujeni mukaan vakavia oireita sai siis 30 000 ihmistä. Kun rokotukset jatkuvat monikymmenmiljoonaisessa ihmispopulaatiossa, vakavien rokotusoireien ilmaantuminen onkin sitten melkoisen runsasta.
En tutkinut juttua missään rokotusta vastustavassa mielessä. Haluan vain tietää tosiasiat, joita ei oiekin saa selville kuin haarukoilmalla uutisia sieltä täältä.
Olen kokenut taudin ja noin puolen vuoden päästä tuli lievempänä taas. Kaikki viranomaisten kokoamat tiedot pitkäaikaivaikutuksista seuranneet oloani.
Ilmeisesti k.o. virus jää muhimaan elimistöön. Ehkä loppuiäksi?
Onko viisasta sairastuneen ottaa rokote? Sitä ei ole kerrottu. En ainakaan ole tietoa nähnyt. - Anonyymi
Sain toisen covid rokotuksen ja sen jalkeen kävin suihkussa kun en muistanut että ei saisi kastella sitä. Nyt käsi tulehtunut ja kutittaa, onko se vaarallista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094640Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083390Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881887Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141450Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271273Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601240- 521210
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159- 551099