Oletteko seuranneet paikallisten kirpputorien henkilökuntaa miten he käyttävät suojausta. yksityiset käyttävät hyvin mutta esim spr:n henkilökunta käytä minkäänlaista suojausta ja kulkevat asiakkaiden joukossa ja yskivät siellä todela edesvastuutonta. Eiköhän kannattaisi välttää noita paikkoja jos haluatte välttää tartuntoja. Ei koskaan tiedä onko heillä eivät ainakaan halua ola niinkuin on pyydetty
Jyväskylän kirpparit
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mistä kippareista sinä oikein puhut? Ei liene Jyväskylässä montakaan kipparia, joitakin sisävesilaivojen kippareita korkeintaan.
kumpi petti lukutaito vai kirjoitetun ymmärtäminen
Osa kirpparein asiakkaistakin mölöjä,eilenkin rikas vahahko nainen alkoi riskaamaan kun ei saanut varattua ttuotetta itselleen,kehtasi vielä huutaa että miksi köyhille pitää varata tuotteita jos ei ole v araa maksaa,,,ja ilman maskia,olsis ruma naama edes peittänyt ärsyttävää naamaansa.
Eläpäs nyt hölise omias.. Itse käyn spr:n kirpparilla ja jokaisessa on myyjillä maskit..
Toisin kuin kirpparilla. fi ja silinteristä niissä ei myyjät maskeja pidä...
On se niin kauheata, kirjoittavat Matti ja Teppo.
Rikkaat mummot ja vaarit omaa harhaisen vallantunteen kun ovat perineet rahansa yleensä suvulta ja aukoo päätään ku luulevat olevan enemmän kuin köyhemmät, Suku oottaa vaan perintöjä,kuten tietävätkin,rikkaat inisijät voisivat tehdä yhden hyvän teon elämässään,lahjoittaisivat kaiki varansa hyväntekeväisyyksiin. Paha ei anna paljostakaan ja hyvä antaa vähästäänkin ,sanoo viisas sananlasku.