Matkailuyrittäjä tuolissaan on hirveesti huolissaan. Hallitus on syypää kaikkeen.
Jaahas, no kuis nyt kumminkin tuolla Euroopan länsilaidalla pannaan kapakoita ym. kiinni viikkokausiksi, ja ihan vaan siksi, ettei korona leviäisi. Montakin yritystä saattaa kaatua, mutta siellä se hommeli menee kansalaisten terveys edellä.
Lopettakaa se vinkuminen. Joskus menee huonosti ja joskus paljon huonommin. Yrityksiä kaatuu ja uusia perustetaan, eikä siinä ole sen kummempaa.
Minäkin olen perustanut kolme ja yksi niistä meni konkkaan, mutta sehän oli vain firma joka kaatui, en minä.
Ruikutiruikun
2
128
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikka rajoitukset poistettaisiin nyt, eivät asiakkaat tulisi takaisin. Ravintolat eivät ole juurikaan tehneet mitään turvallisuuden eteen. Tämä tilanne ei helpota pitkiin aikoihin. Näkeehän sen urheilukatsomoistakin: ei lähellekään edes rajoitettua yleisömäärää. Ihmiset eivät tule. Eivät mene kauppakeskuksiin, eivät liiku. Eivät ostele, eivät tarvi mitään, kun kaikkea on jo liikaakin. Koiravaljakkoajelu tuntuu nykyaikana aika absurdilta ajatukselta.
- Anonyymi
Ja kohta ei ihmisillä ole varaa käyttää ravintoloita kiitos vihreiden ilmastoverojen jotka kurittaa keskimäärin 100-300€/kk ensivuonna perhettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad821320- 44938
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että363778- 141738
- 53683
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116656- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76612
- 56594