Nyt täytyy kyllä jo valmentajan vaihtua SaiPassa! Kakkosvalmentaja vaikka kokeilemaan saadaanko tuolla joukkueella napsittua pisteitä sieltä täältä. Nykyisen valmentajan kanssa pisteitä ei vain tule riittävästi tääläkään kaudella.
Joko SaiPa vaihtaa valmentajaa?
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vaihdu, taulukossa tavoitteiden mukaisella paikalla nyt.
- Anonyymi
Kyllä tuolla joukkuueella pitäisi pelata paremmin! Ottakaa mallia vaikka Jypistä. Siellä valmentajat on nyt lomautettu vaikka näytöt ovat paremmat kuin Saipan päävalkulla.
- Anonyymi
Juuri näin ! Saipa on juuri siellä missä kuuluukin ! Ei tolla joukkueella pärjää kuin divarissa !
- Anonyymi
Mutta kaljanmyyntihalli pitäisi verovaroin saada kaskustaan. Kuinka kaupunginjohtajaon saatu mukaan tuohon vedätykseen. Ei ole kaupungin asia rakentaa myyntipaikkaa yhdelle seuralle.
- Anonyymi
Totta kai koripallo,salibandy,lentopallo,konsertit,messut,näyttelyt yms. Kannatan keskustaa ! Siis sitä että halli keskustaan !
- Anonyymi
Ei riitä että valmennus vaihtuisi. Pitäisi vaihtaa puolet joukkueesta.
Vuodesta toiseen samaa taaperrusta.
Saipa ei ansaitse minkäälaista hallia ennen kuin näyttää että pelaa liigaa tosissaan ja on valmis sijoittamaan joukkueeseen.
Ennen sitä pelatkoon vaikka siinä ulkojäällä.- Anonyymi
Jeh ! Savitaipaleella on kai halli edelleen, Lehterä voi mennä joukkoineen sinne pelaamaan lätkää. Jukurit sekä KalPa kiittäisivät heille pelimatka lyhensi.
- Anonyymi
Ei vaihda kun ei ole rahaa maksaa kahdesta valmentajasta ja mitä se hyödyttäisikään vaihtaa B-luokan valmentajaa toiseen mokomaan. Lisäksi täytyisi saada pelimiehiä eikä pelkkiä pitkä päätyyn ja perään luistelijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712308
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661065