Menkat? Outoo?

Moi oon uusi täällä käytän yleensä demii mutta en tiiä kehtaako tehä vakkariprofiililla niin ..
Menin just seiskalle ja mulla alko kesällä ekat menkat. En tiiä onko normaalia et näin myöhään?? Äiti tietää kyl ja luokkakaveri sano että outoo ku alkaa näin myöhään. Oonko jotenki kehittymätön?
Äidin poikakaveri on meillä usein ja se löysi mun pikkarit pyykistä joissa oli siis verta. Se haluu puhuu mun kanssa menkoista mut en oikei tunne sitä ja en tiiä onko toi outoo? En kehtaa ees puhuu äidin kans siitä kauheemmi. Sen poikkis siis sano et oon ihan hyvin kehittyny mun ikäseks. Emt. Onks se normaalii puhuu sen kaa ja onko outoo et näi myöhään alko ne??
Joo...

1

162

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhu rohkeasti vaan. Se varmasti ymmärtää että sua hermostuttaa mutta kerran se vaan kirpaisee. Varmasti hänkin haluaa auttaa parhaansa mukaan niin kuin äitisikin. Ja hyvässä iässä alkoi ei mitenkään myöhään. Onneksi olkoon :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2077
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1269
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      28
      1140
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      144
      894
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      98
      834
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      737
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      726
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      686
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      682
    Aihe