Maailma on paha

Anonyymi

BB näyttää kuinka ilkeitä ihmiset on. Samin kiusaaminen on mennyt jo liian pitkälle. Ja BB taitaa vaan nauttia kun toista kiusataan. Jopa illan ohjelmaan oli otettu vieras joka öyhötti samista.

10

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä justiin katson koostetta tallenteelta en ollut uskoa korviani vierailijan kommenteista mutta taisi sekin olla sitä homppeli sakkia.

    • Anonyymi

      No nehän haluaa aiheuttaa ristiriitoja, 7 suvakkifriikkiä yhtä normaalia vastaan, kohta 11. Juhlintaankin sai osallistua vain 4 että tulisi katkeruutta. Pelkkä rahapalkintokin aiheuttaisi ahneille kieroilua ja läyhäämistä.

    • Anonyymi

      Sami on oikeistolainen joten siksi hänen kiusaamisensa on "sallittua"
      Mikäli hän ei koskaan olisi kertonut poliittista taustaansa olisi tilanne aivan toinen.
      Illan vieras on itsekin taas vasemman laidan väkeä joten ei yllätä että hänen joka kommenttinsa oli vaan sami sitä sami tätä. Onneksi Sainio laittoi hänelle luuta kurkkuun asiassa ja käski lopettaa möyhöttämisensä mutta mitään antamaton vieras koosteessa käytti jokaisen puheosuutensa vaan samin mollaamiseen. Kun taas täysin tapettia ja juonittelevaa ellaa kohtaan hän oli että pitää jäädä taloon onhan hän itsekin saman suunnan väkeä.
      Koosteessa henkilöillä jotka puivat kommenttinsa vain poliittisin perustein ja ideologia edellä sellaisilla ei ole mitään annettavaa koko ohjelman sisällölle. Jos tosi tv.n kommentointi ottaa noin pattiin niin ehkä hänen kannattaa jättää ohjelma rauhaan.

      • Anonyymi

        Ei persut ole oikeistolainen puolue, vasurit ja suvakit haluaa vaan leimata. PERUS tarkoittaa tavallista suomalaista.


    • Anonyymi

      Tämä onkin viihdettä ja asukkaita saakin arvostella ja kohdella miten haluaa. Onhan menneet tuonne sen vuoksi että heistä puhutaan. Tähän se on mennyt, tämä on sitä viihdettä. Jos et tuo viihdearvoa, sinusta saa sanoa mitä huvittaa.

      Tuotanto ei ole koskaan puuttunut näihin selkeästi kiusaamistilanteisiin tänä tai viime vuonnakaan. Nuo talon asukkaat ovat vain tuotannolle kasvottomia ja persoonattomia pelinappuloita joilla halutaan tehdä sitä viihdettä. Kaikki on siis sallittua. Sitten ihmetellään miksi meillä kouluissa on niin paljon kiusaamista ja väkivaltaa. Jo kouluissa viimeaikaisten tapahtumien vuoksikin tuotannossa pitäisi olla tiukempi linja kaikenlaiselle kiusaamiselle. Tämä kaikki on sitä todellista kiusaamista, ei vain harmitonta sanailua.

      Hyvin Valtee puolusti ainakin omiaan. Tässä näkee mitä pitävät viihdearvona. Ja minkä puolesta tässä koko ohjelmassa puhutaan.

    • Anonyymi

      Kyllä katsojan mieli on kieroutunut kun tällaista haluaa vapaaehtoisesti katsoa.

      • Anonyymi

        Ilkeitä ovat jos ei kuulu samaan muottiin.


    • Anonyymi

      Sainio on kyl ..vetin hyvä analysoimaan noita asukkaita.. Saa nauraa joka kerta kun sec paukuttaa tulemaan

      • Anonyymi

        Voi kun kaikki olisi kivoja ja joskus asukitkin olisi kivoja


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4127
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3445
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      35
      2954
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2518
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2117
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1929
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1899
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1807
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      391
      1498
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1288
    Aihe