Maskit naamalla

Anonyymi

Kaupoissa käydessäni huomasin että maskit on naisilla käytössä,mutta miehet ei käytä ja ne omiaan turpakäräjiään pitää joka kulmalla.Vissiin ovat immuuneita koronalle.

5

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saman ilmiön näet kyllä muuallakin Suomessa, ei tämä ole vain täkäläisten ominaisuus.

    • Anonyymi

      En pidä maskia, sillä uskoakseni sen tuomat haitat tämän "pandemian" kannalta suhteessa riskien todennäköisyyksiin ja minulta vaadittuun vaivaan eivät täsmää. On olemassa teoreettinen piste, jossa naamio päällä ympäriinsä kulkeminen on mielekästä, mutta en yksinkertaisesti usko että olemme sen pisteen oikealla puolella. Perusterveille ihmisille joita päivittäin näen koulussa ja töissä, tekisi muutenkin varmaan ihan hyvää sairastaa tämä virus jo pois alta, että laumaimmuniteetin kautta voisimme siirtyä koko sirkuksesta jo ylitse.

      Moni ihminen näkee esim. ruokakaupassa "vastuullisen" ja "vastuuttoman" osan väestöstä, itse taas näen hyveellisyyttään tai naiiviuttaan muille esitteleviä lampaita ja aikuisia ihmisiä. Ja vielä kaikista kulmikkaimpana näkökulmana tähän asiaan: jos kuuluu riskiryhmään tai muuten vain on niin vainoharhainen/pihalla, että kuvittelee itse olevansa vaarassa, niin saa kyllä luvan järjestää sen steriilin safespacen itse itselleen sen sijaan että olettaa muun yhteiskunnan jossain kommunisminkatkuisessa yhteishengessä vetävän samaa köyttä. Olisihan se kaunis ajatus, mutta ei millään tavalla liity todellisuuteen ja mitä harvempi yksilö edes elättelee tällaisia fantasioita, sen paremmassa jamassa yhteiskunta kokonaisuutena on.

    • Anonyymi

      Ne ukot on niitä JUNTTI-einareita, joille on tärkeää vain oma perse.
      Näille valio yksilöille ei ole muiden terveydellä mitään merkitystä, kunhan ei tarvii itse mennä yhtään epämukavuusalueelle.
      Osa noita sankareista niin pihejä ettei muutaman sentin maskia raski ostaa, jää silleen kaljaan enemmän rahaa.
      Tosin nuo alkoholisoituneet päärynävyötäröiset saa pahimmat oireet koronasta, niin eiköhän se sitten siperia opeta tavoille.

      • Anonyymi

        yllättävän usein nämä junttieinarit ovat juntti-eevoja. Ovat tietävinään, mutta trumppiaisuuteen kuuluu tällainen minäminä ensin, mitä väliä muista. Matkustetaan entiseen malliin ja odotellaan että annetaan sitten pakkolaki, joka määrää. Näille se omien aivojen käyttö on ulkoistettu ja lapset toistelee vänhempiensa älyttömyyksiä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        yllättävän usein nämä junttieinarit ovat juntti-eevoja. Ovat tietävinään, mutta trumppiaisuuteen kuuluu tällainen minäminä ensin, mitä väliä muista. Matkustetaan entiseen malliin ja odotellaan että annetaan sitten pakkolaki, joka määrää. Näille se omien aivojen käyttö on ulkoistettu ja lapset toistelee vänhempiensa älyttömyyksiä

        Kaikista tyhmimpiä ovat junantuomat suvaitsevaiset öyhöttäjät.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2704
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      259
      2284
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1403
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1062
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      96
      1011
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1003
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      902
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      798
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      751
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      732
    Aihe