Jos kyseinen tehdas yleensä koskaan toteutuu, niin sen sijainti on väärä. Se tulisi sijoittaa Renforssin rantaan ja näin pystyttäisiin tehtaan tuottama hukkalämpö ohjaamaan Kajaanin kaukolämpöverkkoon.
Paltamossa ei tämmöiselle hukkalämmölle ole mitään käyttöä.
KaiCell väärään paikkaan
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
KaiCELL Suutarin uusi rannukka?
- Anonyymi
Ei taida koskaan toteutua tämä hanke !
- Anonyymi
Ei. Koska valtio pitää huolen ettei pieniä toimijoita oteta isojen poikien leikkeihin
Tämähän on koko Kainuun etu että hanke ei toteudu. Huomaatte kyllä vielä miksi
- Anonyymi
EI helvete, niinku maahanmuuttaja sanois.
Kattelin tossa just puoluejohtajien tenttiä intternetissä ja suoraan sanottuna tekis mieli huutaa että häh.
Alko hävettää oma puolue. Jussi oli tentissä hiljaa niinku hiiri, joka leikkii rottaa vaan tietsikallaan. Kun se viimein avas suunsa, se lauloi rakkausrunoja pääministerille, ja kun se puhui lentoliikenteestä, se ei ees maininnut, mitä roinaa lentsikoilla tänne ykkösluokassa kuljetetaan, tässä kohtaa sanon vaan, että mun verorahat.
Sitten seuraavana päivänä joku rilliparta kirjotti, että puheenjohtajatentin perusteella persut on valmiina hallitusvastuuseen.
Ei saatana olla. Likkojako meistä on tullut, mää kysyinkin mammalta, mut sit muistin, että mamma häippäs vuos sitten. Mun uudet tatuoinnit oli sille kai liikaa, kun sikspäkin päältä löytyi jäähyväisviesti, jossa luki, että meikän vartalo oli joskus eroottinen, mutta nykyään se on kuin kirjotusvirheitä täynnä oleva tappouhkaus.
MEIKÄ ei ainakaan oo valmis mihinkään vastuuseen. Sehän on just parasta persuissa, että saa olla oma ittensä, niinku Jussikin ennen oli, huudella oman elämänsä raunioilta ja pitää hauskaa, kun joku pipliofiili (miksei SE oo muuten rikos?) tärisee suuttumuksesta.
Ennen oon äänestänyt demareita ja kerran vassareitakin. Sillon kuvittelin, että oon vielä tälleen köyhänä työläisenä ees vasemmistolle olemassa. Sitten tajusin, ettei nekään muista mua, kun niille on tärkeempää opetella ulkoo kaikki transuseksismin muodot, ettei kukaan suutu.
Ei ne persutkaan musta välitä, mutta oon jo tottunut ja täällä saa sentään huudella ulos kaiken ruman sielustaan, kun eihän mulla oo enää muuta kuin tää asenne, että paras uimahyppy tulee, kun selässä on reppu täynnä kiviä.
ONNEKS en oo yksin. Turtiaisen Ano toivo just, että tulis enemmän irtisanomisia, kerta ”mitä nopeammin tulee pohja, sitä nopeammin loiset karisee”, vaikka en ookaan varma, tarkottiko se loisilla itteensä ja mua vai joitain muita torttunaamoja.
Haasteellistahan tää on, kun kaikkialta lyödään vain siks, että itekkin huitoo nyrkeillä. Yhdenkin kerran joku kehtas väittää, että Tampereen ratikka on niitä harvoja asioita, joista persut ei pysty tekemään maahanmuuttokysymystä.
NO meillä oli sit Heinrich Heine -piirissä märähkö viikonloppuseminaari, jossa yritettiin vastata haasteeseen, ja Vallinin Veikko sen kekkas: ”Tampereen ratikasta tulee mamujuna, jolla lähiöiden työttömät maahanmuuttajat pääsevät isommalla joukolla keskustan Kelaan pyytämään lisää rahaa.”
Tosta suuttu kaikki juustohousut, ja siitä on mulle enemmän iloo ku siitä, että mun puolue pääsis hallitukseen ja mää tajuaisin, etten mää oo vieläkään kellekään olemassa.- Anonyymi
Olipa hyvä kirjoitus.
Sai kerrankin nauraa suoli24:n kommentille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310619
- 525100
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432301Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1072125- 282006
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131641Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411462Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291144Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331091Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk541007