Jos kyseinen tehdas yleensä koskaan toteutuu, niin sen sijainti on väärä. Se tulisi sijoittaa Renforssin rantaan ja näin pystyttäisiin tehtaan tuottama hukkalämpö ohjaamaan Kajaanin kaukolämpöverkkoon.
Paltamossa ei tämmöiselle hukkalämmölle ole mitään käyttöä.
KaiCell väärään paikkaan
5
56
Vastaukset
- Anonyymi
KaiCELL Suutarin uusi rannukka?
- Anonyymi
Ei taida koskaan toteutua tämä hanke !
- Anonyymi
Ei. Koska valtio pitää huolen ettei pieniä toimijoita oteta isojen poikien leikkeihin
Tämähän on koko Kainuun etu että hanke ei toteudu. Huomaatte kyllä vielä miksi
- Anonyymi
EI helvete, niinku maahanmuuttaja sanois.
Kattelin tossa just puoluejohtajien tenttiä intternetissä ja suoraan sanottuna tekis mieli huutaa että häh.
Alko hävettää oma puolue. Jussi oli tentissä hiljaa niinku hiiri, joka leikkii rottaa vaan tietsikallaan. Kun se viimein avas suunsa, se lauloi rakkausrunoja pääministerille, ja kun se puhui lentoliikenteestä, se ei ees maininnut, mitä roinaa lentsikoilla tänne ykkösluokassa kuljetetaan, tässä kohtaa sanon vaan, että mun verorahat.
Sitten seuraavana päivänä joku rilliparta kirjotti, että puheenjohtajatentin perusteella persut on valmiina hallitusvastuuseen.
Ei saatana olla. Likkojako meistä on tullut, mää kysyinkin mammalta, mut sit muistin, että mamma häippäs vuos sitten. Mun uudet tatuoinnit oli sille kai liikaa, kun sikspäkin päältä löytyi jäähyväisviesti, jossa luki, että meikän vartalo oli joskus eroottinen, mutta nykyään se on kuin kirjotusvirheitä täynnä oleva tappouhkaus.
MEIKÄ ei ainakaan oo valmis mihinkään vastuuseen. Sehän on just parasta persuissa, että saa olla oma ittensä, niinku Jussikin ennen oli, huudella oman elämänsä raunioilta ja pitää hauskaa, kun joku pipliofiili (miksei SE oo muuten rikos?) tärisee suuttumuksesta.
Ennen oon äänestänyt demareita ja kerran vassareitakin. Sillon kuvittelin, että oon vielä tälleen köyhänä työläisenä ees vasemmistolle olemassa. Sitten tajusin, ettei nekään muista mua, kun niille on tärkeempää opetella ulkoo kaikki transuseksismin muodot, ettei kukaan suutu.
Ei ne persutkaan musta välitä, mutta oon jo tottunut ja täällä saa sentään huudella ulos kaiken ruman sielustaan, kun eihän mulla oo enää muuta kuin tää asenne, että paras uimahyppy tulee, kun selässä on reppu täynnä kiviä.
ONNEKS en oo yksin. Turtiaisen Ano toivo just, että tulis enemmän irtisanomisia, kerta ”mitä nopeammin tulee pohja, sitä nopeammin loiset karisee”, vaikka en ookaan varma, tarkottiko se loisilla itteensä ja mua vai joitain muita torttunaamoja.
Haasteellistahan tää on, kun kaikkialta lyödään vain siks, että itekkin huitoo nyrkeillä. Yhdenkin kerran joku kehtas väittää, että Tampereen ratikka on niitä harvoja asioita, joista persut ei pysty tekemään maahanmuuttokysymystä.
NO meillä oli sit Heinrich Heine -piirissä märähkö viikonloppuseminaari, jossa yritettiin vastata haasteeseen, ja Vallinin Veikko sen kekkas: ”Tampereen ratikasta tulee mamujuna, jolla lähiöiden työttömät maahanmuuttajat pääsevät isommalla joukolla keskustan Kelaan pyytämään lisää rahaa.”
Tosta suuttu kaikki juustohousut, ja siitä on mulle enemmän iloo ku siitä, että mun puolue pääsis hallitukseen ja mää tajuaisin, etten mää oo vieläkään kellekään olemassa.- Anonyymi
Olipa hyvä kirjoitus.
Sai kerrankin nauraa suoli24:n kommentille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492