vanhaa keloa

voiko laittaa kelo lautaa saunaan,vaikka lauta on irroitettu jostain huoneen seinstä ja lakattu.eli aihetúttaako ´vanha lakka myrkytystilan kun se kuumuu?
2479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lakatut lauteet...mieti nyt vähän itsekin...

Äänestä
  • niin vetäisin kyllä oikaisuhöylästä lapi. Saunaa ei kuulu lakattu puu, polttaa se selänkin, vaikkeilauteiksi laittaiskaan.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mänty kirjoitti:

voiko laittaa kelo lautaa saunaan,vaikka lauta on irroitettu jostain huoneen seinstä ja lakattu.eli aihetúttaako ´vanha lakka myrkytystilan kun se kuumuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu