Mä siis pidän aina repussa varalta sidettä, koska mun äidin mielestä mulla saataa kohta alkaa menkat. Nyt mulla tuli jotain kellertävänruskeeta mun valkosiin alushousuihin, niin voisko mun menkat olla alkamassa? Siis mulla on ollu 2,5v valkovuotoo ja oon murrosiässä. Tullu tän viikon sisällä 1cm lisää pitutta, eli kasvan yhtäkkii kauheen nopeesti. Mun rintoihinki sattuu, jos niihin koskee. Siis kertokaa, alkaako mun menkat kohta???? VASTATKAA ÄKKII!!!
OIKEESTI VASTATKAA ÄKKIÄ
8
162
Vastaukset
- Anonyymi
En osaa sanoa että alkavatko vaiko ei mutta on hyvä että olet varautunut tilanteeseen. Parhaiten tuntemuksesi ovat tuttuja varmaan äidillesi, toivottavasti Sinulla on häneen hyvät, lämpimät ja äidin puolelta myötäelävän ymmärtäväiset välit.
- Anonyymi
Kyllä meillä mun äidin kanssa on ihan hyvät välit.
- Anonyymi
Luultavasti vain ripulia. Syö vähemmän sokeria
- Anonyymi
Mitähän hel*ettiä... En syö sokerii ku kerran kuussa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän hel*ettiä... En syö sokerii ku kerran kuussa
No mite sä sitte selität tuon vaivan?? Ihan selvä ongelma liiasta sokerin vetämisestä!
- Anonyymi
Hehe, kuka älypää sekoilee sokerista.
Kuukautisvaivoihin ei liity sokeri millään tavalla. - Anonyymi
Voi olla ihan ruskeaakin ja eri kuussa vaihtelee kuukautisten kesto ja verisen vuodon koostumus ja määrä.
Ihan normaalia on :)
Joskus vuoto tulee vauhdilla ja kirkkaan punaisena, toisinaan hitaammin tiputellen ja väri vaihtuu matkalla esim. ruskeaksi.
Myös hyytymiä voi olla.- Anonyymi00008
Kuten niitä onkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648