- Näin kahdeksan miehen pahoinpitelevän anoppiani eilen, mies kertoi ystävälleen.
- Hyvänen aika! Etkä mennyt auttamaan? ystävä ihmetteli.
- En... Olihan siellä jo kahdeksan.
Vanha anoppivitsi
3
5209
Vastaukset
- Ilkimys
Mikä ero on anopilla ja sikarilla?
Sikarissa on parasta ensimmäiset
henkäykset ja anopissa viimeiset!- erreys
minä olen sitä mieltä, että sikaria voi polttaa, vain toisesta päästä.mutta anoppi on yhtä kuuma molemmista päistä,ja jos pahaksi äityy voi vaikka räjähtää.minun anoppini on mullanalla,rauha hänen tomulleen,ja pehmeät mullat hänen pakaroilleen.
- Anoppi jo kylmennyt
erreys kirjoitti:
minä olen sitä mieltä, että sikaria voi polttaa, vain toisesta päästä.mutta anoppi on yhtä kuuma molemmista päistä,ja jos pahaksi äityy voi vaikka räjähtää.minun anoppini on mullanalla,rauha hänen tomulleen,ja pehmeät mullat hänen pakaroilleen.
Mikä on parhaimmillaan pöydällä, kylmänä ja avattuna? Anoppihan se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2473349Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3643002Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,202018Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651788Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591662MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131563- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4851429Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414