Bibiksistä intoilu niin lapsellista

Anonyymi

Bibisistä intoilun ymmärtää vielä Kristiinan ikäisiltä ja nuoremmilta.
Mutta, että nämä muutkin paljon yli kahdenkympin. Aikuiset ihmiset, kun kuulevat saavansa alkoholia ja bileet. Ei hyvänen aika! Hihkuvat ja pomppivat innoissaan "*Iiiihh bibikset, iiih jeee bibikset, ihanaa!!!!"Ellankaan kasvoja ei mikään muu saa koskaan syttymään aitoon hymyyn, kun tieto bibiksistä.
Samanlainen lapsellinen tapa asukkailla on, juosta täyttä ravia varastojuoneeseen, kaikki perätysten. Kun tulee kuulutus: Varastohuoneen ovi on nyt auki.
Miksi se koko sakki aina sinne änkeytyy laukaten, uteliaana töllöttämään ja jotain hakemaan? Jos siellä on enemmän kannettavaa taloon, kai hakija voi pyytää muilta kantoapua. Onko tuo kaikki, sellaista talossa jokaiseen tarttuvaa joukkohysteriaa?

7

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No onhan outoa se meuhkaaminen ,kun kuulevat vaan sanan varastohuone on auki,silloin kiljutaan kuin päiväkotilapset ottaen huomioon ,että ovat lähempänä keski-ikää.Ja se viina on tärkeää ,sitte ollaan kuin Ellun kanat ,on se kiva olla telkkarissa.

    • Anonyymi

      En tiedä moniko heistä katsoo jälkeen päin näitä klippejä talossa olostaan.
      Viimeistään silloin, luulisi aikuisten ihmisten huomaavan itsekin, miten typerältä tuollainen kakaramainen käytös ulospäin näyttää.

    • Anonyymi

      Hauki aivot

    • Anonyymi

      Olut on hyvvee ja se rentouttaa antaa heidän ilakoida.

    • Anonyymi

      Mä niin inhoon tota sanaa bibikset. Kuka hullu sen on keksinyt? o:-)

    • Anonyymi

      Ovat kuin mitkäkin idiootit kun vain joku mainitsee sanan alkoholi tai olut. Kovia ovat ilmeisesti ryyppäämään. Heti kun varastohuone aukeaa, juostaan sinne kuin heikkopäiset alkoholin toivossa. Aika naurettavaa oli se kun taisi Arttu saada muutaman tölkin, oli jo rukoilemassa ja kumartelemassa tölkkien edessä. Voi hyvänen aika. No tulevia juoppoja ovat kaikki. Lapsetta lapsettaa niin kuin tuotantoakin. Tehtävät ovat aivat samalla debiilin tasolla kuin asukkaatkin.

    • Anonyymi

      Frööpelin palikat ja kengurumeininki ja titinalle tuonne noille esiintymään vaan.
      Christallikin tykkää. Iiih ihanaa! Sateenkaari yksisarvipehmot kainaloon kaikille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      229
      9893
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      52
      4628
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      135
      4117
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      118
      4008
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      211
      3786
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      45
      3107
    7. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      17
      2291
    8. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      158
      1657
    9. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      9
      1603
    10. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      99
      1600
    Aihe