FORSSA

Forssa on yh-äitien ja juoppojen kylä!!!
5982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

muutettiin pois sieltä helvetin esikartanosta!

Äänestä

Kirjoitin aiemmin täällä tuiki positiivisesti Forssasta mutta mutta.
Asuin siellä 2kk. ja tulin ryöstetyksi pankkiautomaatilla Koskenniskan edessä 4.4.2005 ja minulta anastettiin huomattava summa rahaa.
Sain ryöstäjät kiinni juosten Vesihelmen edessä. Kaksi tummaa n.18v. työttöä ehkä 165cm pitkiä ja ja nämä alkoivat huutamaan minua raiskaajaksi. Samalla tuli näiden apuri n.25v vaalea 185cm pitkä apuun ja alkoi näytellä samaa teatteria.
Nämä kumppanit olin nähnyt aiemmin Koskenniskassa joten olin joutunut maalitauluksi tietämättäni.
Ilmeisesti huumepyörteissä olivat koska otteet olivat aika raakoja.
Onneksi olen nyt selvinnyt sieltä pois ja en ruummillesti kärsinyt enempää.

Äänestä

onhan siellä nyt jotain hyvääkin.
koulutus mahdollisuudet on ainaki tosi hyvät..

Äänestä

Niin muuallahan niitä juoopuja ja yksinhuolta äitejä ei ole?!?!? vai oisko sittenkin...ja mitä nyt yksinhuoltaja äiteihin tulee niin ei ne minun tietääkseni ole riesana..Juoppoja riittää joka puolella ja niitä voisi mielellään olla katukuvassa vähemmän. Mutta menepä jonnekin muuhun kaupunkiin niin eiköhän niitä heikkouksia ala sieltäkin löytyyn. Ihan vaan kuule heitän sulle tämmösen jutun, että on se nyt pikkusen eri asetelmat Forssalla ja Helsingillä...on meinaan Helsingissä tota lääniä enemmän ja mahollisuuksia aktiviteetteihin. Mutta Forssa on oikein hyvä pieneks kaupungiks (en ite kylläkään asu siäl, asunut kylläkin)...se on paljon itestäkin kiinni..jos on jo valmiiks perus negatiivinen ihminen niin ei varmaan viihdy, mut tuskinpa sit viihtyy muuallakaan. Rikollisuutta lienee joka paikassa tai jos jossain sitä ei oo niin kertokaapa mulle niin muutan heti sinne...ikäviähän ne tapaukset on, mut ei se kaupungin vika kai oo, jos muutaka idiootti mukaan mahtuu...niitäkin kai riittää joka paikassa...et näin..

Äänestä
  • Vaikka Mieluummin Turkuun tai Hämeenlinnaa mutta Forssan kohdalla kannattaa painaa kaasua!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiei kirjoitti:

Forssa on yh-äitien ja juoppojen kylä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu