Harrastuksien vastustaminen

Anonyymi

Miksi muissa harrastus keskusteluissa ei ole ko. harrastuksen vastustajat osiota? Jos nyt kumminkin metsästyksellä on, niin miksi modeettori antaa julkaista metsästyksen vastustajat keskusteluun kuuluvia aloituksia kaikissa muissakin metsästys harrastuksen keskusteluissa?

5

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Metsästyksen vastustaminen on in ja trendikästä. Asiasisällöllä ei ole väliä kunhan näyttää ja tuntuu hyvältä.

    • Anonyymi

      Olen ollut yhteydessä ylläpitoon samasta asiasta. Moderoinnissa on ilmeisesti metsästystä vastustava henkilö ja siksi metsästys palstaa ei saada siivottua lähinnä tämän yhden törkeyksiltä vaikka niistä tekisi kymmeniä ilmoituksia. Siksi parempi vaihtaa keskustelut muihin some palveluihin.

      • Jos on noin herkkä niiskuneiti, niin olemuksestasi voi kiistattomasti päätellä esim. seuraavaa:

        Itkeä tuherrat, jos metsästäjärakkisi joutuu susien raatelemaksi. Luonnonystävästä tämä raatelu on ihan luonnollista ja toivottavaa, järkevää. Jopa kiihottavaa. Niin suuri luonnon yatävä minä olen.


      • Susianalyytikko kirjoitti:

        Jos on noin herkkä niiskuneiti, niin olemuksestasi voi kiistattomasti päätellä esim. seuraavaa:

        Itkeä tuherrat, jos metsästäjärakkisi joutuu susien raatelemaksi. Luonnonystävästä tämä raatelu on ihan luonnollista ja toivottavaa, järkevää. Jopa kiihottavaa. Niin suuri luonnon yatävä minä olen.

        Lisään, jotta tuherra tähän näsduukiin pahaa oloasi. Minä tarjoan ihan hyvää hyvyyttäni Susianalyysia/terapiaa kiimahullun (metsästäjä/susipelkuri) tarpeisiin hulluutta ja mielenssirautta vastaan. Minä tarjoan tämän, niistä apina räkänokkasi. Susi tuskin syö lastasi tässä elämässä.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Lisään, jotta tuherra tähän näsduukiin pahaa oloasi. Minä tarjoan ihan hyvää hyvyyttäni Susianalyysia/terapiaa kiimahullun (metsästäjä/susipelkuri) tarpeisiin hulluutta ja mielenssirautta vastaan. Minä tarjoan tämän, niistä apina räkänokkasi. Susi tuskin syö lastasi tässä elämässä.

        Joko on "metsästystamineet" katsottuna, kun noin kiihkoat ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      25
      3148
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      793
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      760
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      710
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      607
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      549
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      540
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      529
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    Aihe