Walk of fame Forssaan tulossa kuulemma. Eli tolpat joihin laitetaan merkittävien forssalaisten nimet torille. Oli jo muutama mainittu keitä sinne tullaan laittamaan mm. Vesa Enne. Kriteerinä oli paikallinen tunnettavuus ja se että on edesmennyt.
Eli nyt lisää ehdotuksia koska kansa saa sanoa tässä asiassa mielipiteensä!
Aloitetaan näillä: Eero Nylund. Maisteri kuuluu mukaan ilman muuta!
Eugen. Vuodesta toiseen säällä kuin säällä tarjosi torilla rulettia pyörittämällä forssalaisille huvia ja hyvää mieltä!
Olli Forsberg. Futismies ja iso persoona.
Aloitetaan näillä tämä nyt, laittakaa lisää!
Walk of fame
6
374
Vastaukset 6
- Anonyymi
Kyllä ensinnäisenä pitäisi olla Axel Wilhelm Wahren.
Ja Armas Puolimatka.
Kari Aro
Onhan niitä, teollisuus- ja kulttuurivaikuttajajia.
Jätetään nyt Maisteri ja Eugen pois, vaikka he saattoivat tuottaa hupia joillekin kansanosalle.- Anonyymi
Mun mielestä nuo kaikki kuuluvat mukaan. Ei kriteerinä pidä olla vaan se että joku sai aikaan teollisuutta ja talouden nousua ja jos toinen jää pois tuotuaan tänne sosiaalista hyvinvointia ja yhteisöllisyyttä. Eli kaikki edellisessä viestissä mainitut todellakin mahtuvat mukaan! Maisterin ja Eugenin myös kansan syvät rivit tunsivat paremmin kuin nämä porvalliset suuret taustavaikuttajat joiden panos Forssan eteen toki on kiistaton.
- Anonyymi
Kivet ovat jo valmiina Loimijoen rannassa olevassa amfiteatterissa. Ei tarvitse kun kiinnittää. Koko rannasta Saunasillalta lähtien, voi tulla walk of fame. Sopii hyvin elävien kuvien lähelle.
- Anonyymi
Jukka ja Pekka Loukiala. Samassa orkassa oli myös Vesa Enne.Entäs näät" Pokelat" eli Forssan Lepolat
- Anonyymi
Laatat ovat EDESMENNEILLE!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laatat ovat EDESMENNEILLE!!!
Niinpä, Ojalanmäen uurnalehdossa ovat kaikki jo valmiina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102331Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???271085- 71932
- 105930
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha597887- 48855
- 85770
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69664
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31656