Katselin nuita onnettomia koiranpentuja jotka tunteettomat ihmiset on kuljettanu myytäväksi. Sinä joka teetätät ja myyt sekarotuisia pentuja olet tähän syyllinen. Meistä ihmisistähän? tämä on lähtöisin. Tämä loppuis, vähenisi jos pakotettais kaikki ainakin myytävät eläimet siruttamaan ja eläunl.tarkistettavaksi. Ja jos joltain löytyy näitä epäselviä, paperittomia. Laitettas elinikäin. Eläintenpito kielto. Ja nettiin nimet ja kuvat.
Koirien rääkkäys
6
71
Vastaukset
Oletko seurannut ylipäätään taloustilanteita? Esim.nyt koronan aikaan? Työpaikkoja menee alta, pikkuyrityksiä kaatuu. Ja miksiköhän? No kun ei ole palveluille kysyntää. ..
Eli ihan simppeliä. Kun et kannata jotain, se ei kannata. Vielä simppelimpää.
Toisinsanoen. Syyllisiä ovat vähintään yhtä paljon ne, jotka tällaisia toimintoja ylläpitävät. Eli ostajat...- Anonyymi
Totta. En ottas edes ilmaiseksi/ säälistä. Ei pidä kannattaa toimintaa joka aiheuttaa koirille kärsimystä, kuten pentutehtailu ja rekisteröimättömät tuontikoirat.
- Anonyymi
Sekarotuisuudessa ei ole mitään vikaa.
- Anonyymi
Pentutehtailussa, ylipäätään epämääräisessä lisäännyttämisessä ja trokauksessa sen sijaan on. Tollouttasi vedit tämänkin asian sekarotuisuuteen, kun ei ÄO sen isompiin asioihin riitä.
- Anonyymi
Harva tutkii onko siinä sekarotuisessaan vikaa, silti lisätään, kun tyhmät niistä maksaa.
- Anonyymi
Kirjoitatko nyt pentutehtailijoista, vai pentutrokareista?
Kyllä nykyäivänä ihmisellä itsellään on vastuu, olla ostamatta ja kannattamatta pentutehtailijoita/ trokareita.
Kunnollinen kenneli hoitaa pennut vastuullisesti.Ja tietysti rekisretöi ne, ja vanhemmat on tutkitusti terveet ja rodunomaiset joista todisteet jalostustietokannassa nähtävillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839