ircin kauneimmat

225465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

jotain saatanan pissiksiä. hyh hyh. "ircin kauneimmat :P"

heh

Äänestä

makunsa kullakin, mut muhu ei ainakaan iskeny.
Noin näytti enemmän ylimeikatuilta teinipissiksiltä ku kauniilta tytöiltä :(

Äänestä
  • Tuolla pornopupullakaan ei ollu meikkiä yhtään

    Äänestä

  • höh kirjoitti:

    Tuolla pornopupullakaan ei ollu meikkiä yhtään

    olihan sillä pornopupulla meikkiä!
    katoppa pikkasen tarkemmin..
    sillä ei ollu niin paljon mitä nuilla muilla, mutta kyllä silläki oli meikkiä naamasa.

    Äänestä

Miksi otsikko on ircin kauneimmat ja tekstisä on linkkejä irc-galleriaan. Kaks täysin eri asiaa. j00 aar ön idiot.. heh..

Äänestä

toi viimenen irrotti spermat kyrvän päästä!:P

Äänestä

No ei ole kauneimmat tosiaankaan. Ihan tavallisen näköisiä tyttöjä.

Äänestä

aikas suttusia oli kaikki tytsät. yhtäkään en huolis.

Äänestä
  • en huolis joopajoo noi on haluttuja

    Äänestä

Ensimmäinen on ihan tavallinen

Toinen on rumannäköinen

Kolmas on muuten ihan ok, mutta liian nuori. Kauneus noista nyt ei kenestäkään paista ulos.

Äänestä
  • Noi on kaikki 15

    Äänestä

Vaikuttivat aika pissiksiltä nuo 1 ja 3. Minusta 2 oli tosi söpö. :)

Äänestä

Omituinen käsitys jollain kauneudesta, tavallisia pikkutylleröitähän noi oli.

Ja niin, irc-galleria ei edelleenkään ole irc.

Äänestä
  • Miten sinne irc-gallerian sivuille sitten pääsee ossalla www.irc.fi? kerro ihmeessä mikä ero?

    Äänestä

  • ????????????????????????? kirjoitti:

    Miten sinne irc-gallerian sivuille sitten pääsee ossalla www.irc.fi? kerro ihmeessä mikä ero?

    IRC:n ja IRC-gallerian erot selvitetään kyllä siellä IRC-gallerian sivuillakin (ihan sieltä etusivultakin löytyy tällainen teksti: "Ps. Muistathan, että IRC-Galleria ei ole sama asia kuin IRC ja irkkaaminen ei tarkoita IRC-Gallerian käyttöä! Lisätietoa IRC-oppaassa."), mutta kerrotaan nyt sitten...

    IRC eli Internet Relay Chat ei ole mikään www-palvelu (jota IRC-galleria on), vaan jo vuonna 1988 (12 vuonna ennen IRC-galleriaa) kehitetty maailmanlaajuinen keskustelujärjestelmä (ja IRC on siis tämän nimi, siksi se tarkoittaa vain ja ainoastaan tätä järjestelmää), eräänlainen verkosto kuten www-verkostokin tai vaikka sähköpostiverkosto, mutta siis kuitenkin ihan omanlaisensa. IRC:ssä keskustelu tapahtuu keskustelukanavilla erillisen ohjelman välityksellä. Suosituin ohjelma, jolla IRC:iä käytetään, on mIRC, joka löytyy osoitteesta http://www.mirc.com.

    http://www.irc.fi on pelkkä www-osoite, jonka IRC-gallerian ylläpitäjät ovat varanneet itselleen, ja laittaneet viemään IRC-galleriaan. Ja tämä IRC-galleria on siis www-palvelu, joka alunperin tehtiin siksi, että IRC-keskustelijat ("irkkaajat") voisivat nähdä siellä toistensa kuvia. Sinne kuitenkin halusivat muutkin netin käyttäjät laittaa kuviaan, ja myöhemmin IRC-gallerian ylläpitäjät päättivät sitten muuttaa palvelun kaikille avoimeksi.

    Äänestä

  • ????????????????????????? kirjoitti:

    Miten sinne irc-gallerian sivuille sitten pääsee ossalla www.irc.fi? kerro ihmeessä mikä ero?

    Voi helvetti, että on tyhmiä ihmisiä! Pitäisi nyt sentään tietää, mikä IRC-on, ennen kuin esittää siitä jotain tietävänsä.

    Äänestä

713d0k5 v44 731LL3kk1 377'4' 1rc-g4ll3r14 31 0l3 1rc v17un 3547 ;EE

Äänestä

Ei mitään suomi tyttöjä...jos haluuttu kattoo hyvän näkösii nii tos ois www.snyggast.se ja siel top 20!

Äänestä

GALLERIA EI OLE MIKÄÄN IRC! SAATANAN HOMOHUORA NOOBIT! www.mirc.com

Äänestä

jotain 13-14 vuotiaita pentuja. ei musta ainakaan mitenkään erikoisen kauniita.

Äänestä
  • kauheena meikkiä... mitähän ton ekan naama näyttää ilman meikkiä.... hahaha kauhee...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


wauuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!11 kirjoitti:

UUUULALALALLALALAAAAAH http://irc-galleria.net/view.php?nick=Holyroller&image_id=6324146
tää on kans kaunis http://irc-galleria.net/view.php?nick=pornopupu

ja tää on kans H.O.T! http://irc-galleria.net/view.php?nick=TARUKO&image_id=9111700

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu