Luxmittari

joulu tulee tarttuu hampaisiin mutta makeaa on onko sulla märkä ja duhk aa kuuluu käryä makkara mielessä isoja koneita ei kiinnosta enää sinä hetki sitä sun tätä jää pois jos ei korjaa olkoon laatikko harmaa ja pallo mitä lie menen toisen kerran yksin.
4154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lattia matto lamppu ovi kattolista sänky pöytä ikkuna näkymä ulos vettä sataa ei oo tekemistä ei jaksa kohta nukun en laita herätystä on hiljaista ei oo nälkä

Äänestä

Jösses sentään mikä sekamelska

Äänestä
  • Oon hereillä silmiä kirvelee kuulakärkikynä paperia kitisevä tuoli vesiputkien kohina pimeä Pikku nälkä lihapiirakka liekö lakritsia auto valot yksinäisyys paita vaihtoon haistoin kainaloa yäk sukka kurkussa laitanko ketsuppia mitähän tekis kohta marraskuu olisipa jääkaapille metro johtoja sokin sokin 18 km/h ei paha maitotölkki hammastahnaa kännykän laturi puujalat nyt kuuluu liian vinossa OHO posti kuka oli pieni rako posti green Port Páye Finlande 129759 Posti Oy miksi yy pienellä economy naarmuja kiiltää kennoja vihreää talven varalle raollaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oon hereillä silmiä kirvelee kuulakärkikynä paperia kitisevä tuoli vesiputkien kohina pimeä Pikku nälkä lihapiirakka liekö lakritsia auto valot yksinäisyys paita vaihtoon haistoin kainaloa yäk sukka kurkussa laitanko ketsuppia mitähän tekis kohta marraskuu olisipa jääkaapille metro johtoja sokin sokin 18 km/h ei paha maitotölkki hammastahnaa kännykän laturi puujalat nyt kuuluu liian vinossa OHO posti kuka oli pieni rako posti green Port Páye Finlande 129759 Posti Oy miksi yy pienellä economy naarmuja kiiltää kennoja vihreää talven varalle raollaan.

    Suolakurkkuja mutteriin heikko valo päänsärky tuli ihme ropina migreenisahalaitaoireita kipinöitäkö ei ole lenkkareita harakanvarpaita apuaaa ei saaaa suola suola suola aavikolle nuolemaan mäki toinen vielä montako hyppyä entisöity värin silpuri issrlivoo mäntse mielenjutti myyttien mennään oli tylsedn josseein fiåulis aiknii. Saa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

joulu tulee tarttuu hampaisiin mutta makeaa on onko sulla märkä ja duhk aa kuuluu käryä makkara mielessä isoja koneita ei kiinnosta enää sinä hetki sitä sun tätä jää pois jos ei korjaa olkoon laatikko harmaa ja pallo mitä lie menen toisen kerran yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu