Setämies on nyt vähän hukassa
Tilasin Glockin 4,5 Blowbackin, johon pitäisi sitten kaasua ja kuulia. Kaasuissa varmaan hinta ratkaisee mistä ostan, eikä varmaan oo aseen kannalta niin väliä. Arvaan että halpis säiliö kestää vähemmän laukauksia..vai?
Mutta kuulat... kupari vai teräs mistä ja millasia? Onko kuparipinnasta aselle hyötyä vai haittaa ? Tarkoitus ois opetella ampumaan pistoolilla, harjoittelua tuolla ja sitten vasta kehtaa ees harkita ruutiaseella ampumista. Motonet ja Kärkkäinen myyvät halvalla kuulia, mutta tuo kupari nyt mietityttää.
Kaikki asialliset kommentit kovastipaljon tervetulleita!
4,5mm kuulista Glockin blowcakiin
8
878
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se oikeen vaikuta mitenkään, aseen kuntopuolella.
Mutta kuparipinnoitteiset ovat hitusen tarkempia.
Crosman ja Umarex ovat hyviä, muistaakseni crosman on amerikkalainen. Umarex ainakin on Saksalainen.- Anonyymi
Tosin vaan aina muistaa käyttää huoltokaasukapseleita jokin joka viides kapseli, tiivisteiden korjaus on todella ärsyttävää.
- Anonyymi
:-) hyvä, tuo just mietitytti.
Umarexhan sieltä tulossa on.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tosin vaan aina muistaa käyttää huoltokaasukapseleita jokin joka viides kapseli, tiivisteiden korjaus on todella ärsyttävää.
Ai semmosia huotokapseleitakin on olemassa, kiitti tiedosta!
- Anonyymi
Lähti setämiehen Umarex remonttiin... lipas jää liian alas, jolloin liipasin ei palaudu ja on hirveän kankea..
Aina mulle sattuu maanantaikappale. - Anonyymi
""Mutta kuparipinnoitteiset ovat hitusen tarkempia.""
PUUAAAAAAAHHHH .HEH HEH HEH .... Anonyymi kirjoitti:
Tosin vaan aina muistaa käyttää huoltokaasukapseleita jokin joka viides kapseli, tiivisteiden korjaus on todella ärsyttävää.
Huoltokaasun lisäksi tippa silikonipohjaista ilma-aseöljyä CO2-säiliöiden kärkeen ei ole pahitteeksi.
- Anonyymi
Lapsellinen lelu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061