Onko Matti kelpo mies Kemiin. Kyselee kemiläinen.
Matti Ruotsalainen Kemin kaupunginjohtajaksi
15
2291
Vastaukset
- Anonyymi
Mahtava upea. Sateenkaarialushousut.
- Anonyymi
Tiukka ukko se on. Ei anna paljoa tuulten heilutella. On laittanut taloutta kuntoon aika kovalla kädellä ja saanut siitä myös melkoiset haukutkin. Ymmärtääkseni sitä on siltä edellytettykin ja sen se on myös tehnyt. Kerran tavannut, ihan asiallisen ja suoran oloinen kaveri. Eikös se ole jostain pohjoisesta kotoisin. Ainakin puhe kuulostaa siltä, että Hämeestä se ei ainakaan ole lähtöisin.
- Anonyymi
Sama käsitys. On se jostain pohjoisesta. Yhden kerran yhdessä koulutilaisuudessa kuunnellut. pakko sanoa, on vakuuttava.
- Anonyymi
Valitettavasti onneton tapaus.
- Anonyymi
Varmasti siitä voi olla montaa mieltä, kuten johtajista muutoinkin. Tulosta se on kuitenkin tehnyt .
- Anonyymi
Hollola 1-Kemi 0. Kertoo kaiken oleellisen. Harvalla tulee tätä miestä ikävä.
- Anonyymi
Paitsi niillä, jotka asioista jotain ymmärtää. Hollolassa Persut ovat olleet ihan pihalla ja niin ovat jatkossakin. Luulot ovat kyllä kovat, mutta se osaamisen laita, aijai
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitsi niillä, jotka asioista jotain ymmärtää. Hollolassa Persut ovat olleet ihan pihalla ja niin ovat jatkossakin. Luulot ovat kyllä kovat, mutta se osaamisen laita, aijai
Ei ole ollut alkujaan tää Ruotsalainenkaan mikään osaaja: ei osannut käyttää kunnan hallinnon atk-ohjelmistoa, mutta salasi sen ja asiat seisoivat. Pyrkyri on oikea sana hänestä. En tykännyt, eikä moni muukaan. Ainahan voi olla, että mies on muuttunut.
- Anonyymi
Kylymä jätkä köyhiä ja vähävaraisempia kohtaan
- Anonyymi
Tätä en lainkaan ihmettele. Hyvä palkka ja asema tekee useista tällaisen. Kyseinen mies tuppaa aina jättämään jälkeensä sorakasoja ja jollain merkillisellä tavalla kietoo osan luottamushenkilöistä pauloihinsa. On vasta 53-vuotias, että siis voi kiusata alaisiaan ja alamaisiaan vielä kauankin: putoaa näet aina kuin kissa käpälilleen.
- Anonyymi
Oliks tää joka valvoi ettei kunnan työntekijät tupakoi vaikka itse tupakoi
- Anonyymi
Poltteli ainakin 2010-luvulla norttia kuin heikkopäinen.
- Anonyymi
Huomentaaaaa. Hollola.
Täällä Kemissä häärää tälläinen matti ruotsalainen.
On oikea SETÄMIES.... ajaa väkisin erittäin kallista koulumallia.. eli saneeraa kemin toimivaa kouluverkkoa. Yrittää laittaa lapset maksamaan kemin miljoonien alijäämän. Saman aikaisesti syöttää rahaa esm. kemin matkailulle joka ei tuottanut mitään koskaan. Haluaa tehdä sisäpiirikaupat istua myymässä ja ostamassa yhtä aikaa. Lähinnä kiinnostaisi että onko tämä Ruotsalainen säätänyt sielä Hollolassa jotain kyseenalaista.
Täällä on niin kovassa vauhdissa että kohta pääsee johonkin tutkailuun.- Anonyymi
Kiinnostuneiden kannattaa käydä katsomassa kemin face ryhmästä keskustelua asiantiimoilta.
- Anonyymi
Kokemukseni mukaan:
- aina oikeassa
- tahtoi olla kova jätkä ainakin miespuolisille alaisilleen
- ei pitänyt puhetta edes yo-juhlissa virkansa puolesta
- kehui surutta itseään: "Olen suoraselkäinen mies!"
- kehui tutkintojensa laajuutta, vaikka oli ihan tavis hissanope alkujaan
- korosti maskuliinisuuttaan
- salasi osaamattomuuttaan
- puolustautui öykkärimäisesti
P. S. Näin oli noin 15 vuotta sitten, nyky-Matti voi olla muutakin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859