Minun pitää täyttää PDF-lomake ja tallentaa se sitten sellaiseen muotoon ettei ole muokattavissa. Käytän Ipadia ja olen kokeillut usealla ilmaiselle PDF readirillä. Aina vaan tallennuksen jälkeen, pystyy muokkaan lomaketta. Ipadillä ei myöskään tulostuksen kautta ole mahdollista tallentaa. Onko mitään tehtävissä? Toki tietokoneella onnistuu.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Jos vain pystyt jättämään sen somen hetkeksi sivuun, käytä sitä tietokonetta.
- Anonyymi
Aika mieletön väite, ettei muka pysty PDF-tiedostoksi tulostamaan. Katso mitä Google sanoo, (How to print to PDF on iPhone, iPad, and Mac) hakusanoilla.
- Anonyymi
Mitään tiedostoa ei voi tallentaa "sellaiseen muotoon ettei ole muokattavissa". Vahvalla salasanalla suojattua tiedostoa on vaikeampi muokata mielekkäästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941335
- 781085
- 47768
- 58742
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste157729- 37638
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?83633Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T16630- 78568
Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA23559