Minun pitää täyttää PDF-lomake ja tallentaa se sitten sellaiseen muotoon ettei ole muokattavissa. Käytän Ipadia ja olen kokeillut usealla ilmaiselle PDF readirillä. Aina vaan tallennuksen jälkeen, pystyy muokkaan lomaketta. Ipadillä ei myöskään tulostuksen kautta ole mahdollista tallentaa. Onko mitään tehtävissä? Toki tietokoneella onnistuu.
PDF-lomake
Anonyymi
3
311
Vastaukset
- Anonyymi
Jos vain pystyt jättämään sen somen hetkeksi sivuun, käytä sitä tietokonetta.
- Anonyymi
Aika mieletön väite, ettei muka pysty PDF-tiedostoksi tulostamaan. Katso mitä Google sanoo, (How to print to PDF on iPhone, iPad, and Mac) hakusanoilla.
- Anonyymi
Mitään tiedostoa ei voi tallentaa "sellaiseen muotoon ettei ole muokattavissa". Vahvalla salasanalla suojattua tiedostoa on vaikeampi muokata mielekkäästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11546Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras911450Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva186891Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2777- 103757
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42731Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks28728- 7694
- 60673