Eräs toimittaja haukkui Englannin kuninkaallisia hevosnaamaisiksi... Voisiko esim hämeenlinnalaisia sanoa sikanaamaisiksi kun niin ylipainoisia ovat..
Eikö kiusaaminen ole noloa.. Kateutta ja huonoa omaatuntoa?
Eikö kiusaaminen ole noloa.. Kateutta ja huonoa omaatuntoa?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei kannata lehteä, jonka linja ei miellytä. Itse en ota vastaan edes HäSan ilmaisnumeroita, jos jotain mainoskampanjoita on.
Joo, en minäkään.. Mutta luen tuon ilmaislehden..
No voi sanoa. Varsinki, jos se helpottaa.Senkin sikanaamaiset! Huh! Kyllä tuntui hyvältä!
Sanomalehti myös sortui kansanvitsailuun haukkuessaan Väyrystä. Pääkirjoitussivulta odottaisin asiallisuutta perusteluineen eikä mitään kansanvitsejä. Se mikä kuulostaa hassulta voi olla opittu asenne. Faktat pitää olla liitteenä.
Sanomalehti toimittajilla vissiin oikeus solvata ketä haluavat, ja vain heidän kirjoittamansa jutut ovat totuus ja vain totuus. A.P Sarjanto ainoa reilu toimittaja, laittaa itsensä likoon ja mollaa tekemisiään, eikä suuremmin herjaa kansaa kurjaa. Monella olisi opittavaa Sarjannosta. Siinä totuus.
On muuten aina olleet aika surkeat nettisivut häsalla. Joskus oli sellainen kapea kaista vas. Oik. Mainoksia. Tökki ja kiva lukea kahta rinnakkaista palstaa. Nyt on otettu kova linja. Ilmaista muutosta ei ole. Kolme riviä näkyy ja sen jälkeen haluatko tilata lööperi. Perusteena se että näitä sivuja varten kuitenkin on tehty töitä. No nyt siis nekin jotka muuten katselivat häsan sivuja silloin tällöin lopettavat seuraamasta koko lehteä. Koska haluatko tilata lyö naamalle joka klikkauksella. Typerää pitää sivuja edes auki kun siellä ei lue muuta kuin haluatko tilata.
Toivottavasti eivät maksaneet sivujen suunnittelusta.
Niitä ei suunnitella ja sen näkee.
Lehti on järkyttävän kallis.
Se oli tuo Sarjanto joka kuninkaallisia haukkui hevosnaamaisiksi... Katsois omaan peiliin..
Ei voi kansaa haukkua. Valta-asemassa olevia etuoikeutettuja saa haukkua. Presidentti on mulukku.
Siinä olet kyllä ihan oikeassa. USAn pressa ainaskin.
Ihmettelen jotta kun kaupunkiuutisten lukemiseen menee kauemmin kuin häsärin niin onko lehden taru kohta ohi? Mitään sanomaton lehti siis minulle. Tämä on henkilökohtainen mielipiteeni ja muut saa olla muuta mieltä.