Eilen huonoa suomea puhuva myyjä nolasi asiakkaan kailottamalla ettei sinula ole rahaa, siksi maksua ei onnistu korttipäätteelä...siis mitä? vielä muutamaan kertaan kailotti...ei noin palvella ketään!!!!
Vastaukset 12
- Anonyymi
Mulle kävi sama toisessa paikassa.Op palvelussa varmaan joku vika.Pikkasen säikäytti et miten saldo voi olla muka nolla
- Anonyymi
Saldo voi olla hyvinkin nollassa, ellei peräti miinuksella, jos sossun avustukset ovat myöhässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saldo voi olla hyvinkin nollassa, ellei peräti miinuksella, jos sossun avustukset ovat myöhässä!
Ei ollu myöhässä iha oli ajallaa maksettu
- Anonyymi
Joo...kannattaa valittaa...😂😂😂
- Anonyymi
Voi voi, monilla ei ole latin latia , kun kortilla vain pelaavat. Siihen ollaan ihan ulalla, kun jostain syystä korttimaksu ei onnaa.
Pidän aina muutaman kympin matkassa, ei ole hätiä mitiä. Tee sinnäi! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi voi, monilla ei ole latin latia , kun kortilla vain pelaavat. Siihen ollaan ihan ulalla, kun jostain syystä korttimaksu ei onnaa.
Pidän aina muutaman kympin matkassa, ei ole hätiä mitiä. Tee sinnäi!Mul on aina se kolkytdonaa messissä jos joku visa rupee renaa.
- Anonyymi
MUTTA LASKIKO MÖRKÖ SISÄÄN??
- Anonyymi
Kun pelaa kortilla niin tappiorajaksi voi laittaa euron. Sillä saamiisi kahdenkymmensentin kierosta
ja tilisi saldo vähenee vain eurolla.
Kerran voiton 17,-€ vaikkapelasin vain kahdenkymmen sentin peliä ja aloitin juuri sillä eurolla vain
Muuten jos maksaa kauppaodtiksua kortilla ja
saldo ei riitä , niin voiha siinä jättää hihnalle. muutaman tavaran pois tai vaikka kaikki jos on
epäkohtelias kassa. Ei tidellakaan kuulu kailottaa
kaikille että ” Sinulla ei ole rahaa!”
- Anonyymi
Missä ?
- Anonyymi
Prisqmassa tietysti, niinhän sanoin,
- Anonyymi
Itse en menisi kauppaan jossa ei suomea osata kunnolla , ihan periaatteesta , ei ainakaan tule kommunikaatio vaikeuksia.
- Anonyymi
Mutta kun täällä Imatralla pitää mennä lääkäriinkin, jossa ei suomea osata kunnolla. Kaupassa ei ole henki katkolla väärin ymmärretystä puheesta, lekurissa on.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm69949- 55928
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s42863Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54665Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21664- 33615
Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.246552Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää44538Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br162507Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi5491