Eilen huonoa suomea puhuva myyjä nolasi asiakkaan kailottamalla ettei sinula ole rahaa, siksi maksua ei onnistu korttipäätteelä...siis mitä? vielä muutamaan kertaan kailotti...ei noin palvella ketään!!!!
lidl imatra
12
896
Vastaukset
- Anonyymi
Mulle kävi sama toisessa paikassa.Op palvelussa varmaan joku vika.Pikkasen säikäytti et miten saldo voi olla muka nolla
- Anonyymi
Saldo voi olla hyvinkin nollassa, ellei peräti miinuksella, jos sossun avustukset ovat myöhässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saldo voi olla hyvinkin nollassa, ellei peräti miinuksella, jos sossun avustukset ovat myöhässä!
Ei ollu myöhässä iha oli ajallaa maksettu
- Anonyymi
Joo...kannattaa valittaa...😂😂😂
- Anonyymi
Voi voi, monilla ei ole latin latia , kun kortilla vain pelaavat. Siihen ollaan ihan ulalla, kun jostain syystä korttimaksu ei onnaa.
Pidän aina muutaman kympin matkassa, ei ole hätiä mitiä. Tee sinnäi! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi voi, monilla ei ole latin latia , kun kortilla vain pelaavat. Siihen ollaan ihan ulalla, kun jostain syystä korttimaksu ei onnaa.
Pidän aina muutaman kympin matkassa, ei ole hätiä mitiä. Tee sinnäi!Mul on aina se kolkytdonaa messissä jos joku visa rupee renaa.
- Anonyymi
MUTTA LASKIKO MÖRKÖ SISÄÄN??
- Anonyymi
Kun pelaa kortilla niin tappiorajaksi voi laittaa euron. Sillä saamiisi kahdenkymmensentin kierosta
ja tilisi saldo vähenee vain eurolla.
Kerran voiton 17,-€ vaikkapelasin vain kahdenkymmen sentin peliä ja aloitin juuri sillä eurolla vain
Muuten jos maksaa kauppaodtiksua kortilla ja
saldo ei riitä , niin voiha siinä jättää hihnalle. muutaman tavaran pois tai vaikka kaikki jos on
epäkohtelias kassa. Ei tidellakaan kuulu kailottaa
kaikille että ” Sinulla ei ole rahaa!”
- Anonyymi
Missä ?
- Anonyymi
Prisqmassa tietysti, niinhän sanoin,
- Anonyymi
Itse en menisi kauppaan jossa ei suomea osata kunnolla , ihan periaatteesta , ei ainakaan tule kommunikaatio vaikeuksia.
- Anonyymi
Mutta kun täällä Imatralla pitää mennä lääkäriinkin, jossa ei suomea osata kunnolla. Kaupassa ei ole henki katkolla väärin ymmärretystä puheesta, lekurissa on.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2364016Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411481
- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37930Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62770