Koronasääntöjä

Poliisin video: Koronasääntöjä rikkoneista juhlista 11000 euron sakot.

https://www.verkkouutiset.fi/wp-content/uploads/2020/11/christening.jpg
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ai verkkouutiset , ja kaikkea kanssa . On siellä sellaista disinformaatiota että jos niitä juttuja uskoisi niin olisi paskat kauhusta housussa vähän väliä ja housuunsa kusisi jo verkkouutiset sanan kuullessaan . Muutama totuudenmukainen juttu on tietenkin seassa tehosteena lisäämässä sivuston uskottavuutta ja kauhuvaikutusta .

Äänestä

En tiedä, onko valeuutinen vai ei, mutta jos ajatellaan tilannetta, että jossakin porukassa juhlitaan ilman turvavälejä ja maskeja, ja sitten korona riistäytyy irti, niin ei tuollaiset sakot peitä kuin yhden potilaan parin päivän tehohoidon. Pienellä rahalla järjestäjät pääsevät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Poliisin video: Koronasääntöjä rikkoneista juhlista 11000 euron sakot.

https://www.verkkouutiset.fi/wp-content/uploads/2020/11/christening.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu