Kai olette huomanneet paikallisissa lehdissä useamman kerran viikossa tämän kirjoittajan mielipiteitä ja tekstareita. Näyttää olevan kova pyrky seuraavaan valtuustoon tällä "kokoomuksen rivijäsenellä", kuten hän itseään nimittää. Ei päätä eikä häntää näillä mielipiteillä eikä muuta tarkoitusta kuin pitää nimeään esillä koko ajan. Miten Kaupunkiuutiset ja Hämeen Sanomat sietävät tällaista ilmaista valimainontaa, jota on jatkunut jo pitkään? RH maksakoon mainoksistaan!
Rafael Hellsten - valtuustoon pyrkyri
24
766
Vastaukset
- Anonyymi
Mielipiteetkin on kuin persulla. Kaikki on huonosti no ohan ne. Eipä siinä.
- Anonyymi
Juu, ajattelin ihan samaa. Hyvin persumaista juttua.
- Anonyymi
Aivan sama vaikka Helssten pääsisi valtuustoon, olisi samanlainen kumileimaisin kun muutkin valtuutetut äänestäävät sitä mitä veljet käskee. Aivan sama kuka siellä istuu puhumasaa ...... .
- Anonyymi
Kyseisen yksityisomisteisen lehden keskustelu palsta on varattu paikallisille poliitikoille.
Kansalaiskeskustelua ei siis ole.
Mielipidekeskustelu on aina vastakkainasettelua, eihän muuten mitään mielipiteitä tarvitsisikaan kirjoittaa. Kuka yksityishenkilö asettaisi turvallisuutensa alttiiksi julkaisemalla vastakkainasettelevan kirjoituksen omalla nimellään, ihmiset kun ovat hyvin herkkähipiäisiä itseensä nähden.
Kyseistä lehteä lukemalla voi siis lukea omassa piirissään pysyviä samoina toistuvia ja itseään vahvistavia itseisarvoisia julistuksia.- Anonyymi
Kommentissa ei oteta kantaa aloituksen henkilöön, vaan kyseisen lehden mielipidepalstan käytäntöön, jossa kirjoitukset julkaistaan ainoastaan kirjoittajan oikealla nimellä allekirjoitettuna.
En pidä hyvänä myöskään esimerkiksi tämän keskustelupalstan yleistä tapaa ottaa kantaa henkilöihin asioiden sijaan. - Anonyymi
Yleensä en kommentoi keskusteluja joissa on mainittu jonkun henkilön nimi.
Keskustelu kuitenkin koskee ainoaa varteenotettavaa paikallista mielipidekanavaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yleensä en kommentoi keskusteluja joissa on mainittu jonkun henkilön nimi.
Keskustelu kuitenkin koskee ainoaa varteenotettavaa paikallista mielipidekanavaa.Pitkästä aikaa joltain tulee järkevää puhetta. Äänestän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitkästä aikaa joltain tulee järkevää puhetta. Äänestän.
En ole ehdokkaana.
- Anonyymi
Hyvä Rafael Helsten!
- Anonyymi
Hellsten kulkee aika selkeästi Ranteen polkua, mesoaa ja kiukuttelee, kunnes ovet menevät kiinni Kokoomuksessa ja siirtyy sitten persujen pölhölaumaan.
- Anonyymi
Kun puhuu asiaa niin veljet hylkää. Hyvä Rafael jatka samaan malliin. Ainoa murhe on jos ja kun pääsee valtuustoon niin omilla mielipiteillä ei ole mitään merkitystä. Siellä nämä veljet sanoo mitä pitää tehdä, mutta saahan kokouspalkkion.
- Anonyymi
Älä vaan pyri valtuustoon tuollaisella asenteella!!!!
- Anonyymi
Asenteessa ei ole mitään vikaa. Tottahan se on että valtuutetuilla ei ole mitään sanansijaa päätöksissä, veljet päättää. persuista en ole ihan varma.
- Anonyymi
Taitaa olla varakkaan perheen poika kun viesteistä tulee Trumppi mieleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla varakkaan perheen poika kun viesteistä tulee Trumppi mieleen.
Ehkä tyylilajiltaan kuitenkin enempi eräs vastarannan kiiski.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla varakkaan perheen poika kun viesteistä tulee Trumppi mieleen.
Itse ainoastaan oikeassa.
- Anonyymi
Vaikuttaa pätevältä kaverilta ja haastaa hyvin persuja.
- Anonyymi
Äänestän!
- Anonyymi
Uutta verta valtuustoon. Ihan hyviä ja totuudenmukaisia kirjoituksia häneltä. Osaa myös irvailla.
- Anonyymi
Ei siellä enempää irvailijoita tarvita. Lulu Ranne riittää irvailemassa ja ilkeilemässä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siellä enempää irvailijoita tarvita. Lulu Ranne riittää irvailemassa ja ilkeilemässä!
Chillaa, kokkari, chillaa.
- Anonyymi
RH aloitti vähän turhan aikaisin valikampanjansa. Kuka enää muistaa keväällä hänen sepustuksiaan? Taitaa silloin aiheet olla lopussa, kun se on kaiken ruotinut jo nyt. En äänestä RH:ta, vaikka kuinka vatkaisi kaupungin asioita. Pyrkyrit ovat etovia!!!
- Anonyymi
Onko tuo Rafael Hellsten Tapani Hellstenin aviomies?? Tapanihan eros jo aikaa sitten Mika Walkamosta kaupungilla kuiskaillaan.
- Anonyymi
Oisko se sen poika, ainakin etunimi on niin kummallinen, että sopis hyvin Vernerin ja Severin veljeks! Paitsi, ettei se kokoomuslaisena oikein istu Tapsan perheeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885