S24:sen BANNATUT IP:eet

Anonyymi

Suomi 24 käyttää häiriköinin rajoittamiseen IP -soitekohtaisia rajoituksia. Tämä on kyseenalainen keino rajoittaa palvelun käyttöä, koska G4/G3 verkon käyttäjillä IP vaihtuu, ilman että käyttäjä voi sitä estää.

Minä sain login mukaan 01.11.2020 Sunnuntaina 07:29:59 ensimmäistä kertaa IP:een 85.76.75.3, jolla ei ollut kirjoitusoikeuksia sivustolla. Saman login mukaan tämä IP ei ole ollut minulla käytössä aiemin.

Olisiko mahdollista, turhien hankaluuksien välttämiseksi koota tähän ketjuun kaikki IP:eet joilla on vastaavia rajoituksia olemassa. Nämä väärää kohteeseen menevät rajoitukset, aiheuttavat tarpeetonta hämmennystä käyttäjien keskuudessa.

BANNATUT IP:eet
IP: 85.76.75.3 - 01.11.2020 Sunnuntai

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletko kokeillut voiko IP-bannin ohittaa jos on kirjautuneena sisään? Kirjautuneenakin voi käyttää nimimerkkiä Anonyymi.

      • Anonyymi

        Ei ole tiliä.


    • Anonyymi

      IP-osoite on kehno tapa rajoittaa käyttäjiä juuri tuon mokkuloissa tapahtuvan IP-osoitteen vaihtuvuuden takia. Bannit osuvat näin lähes sattumanvaraisesti kenelle tahansa ♥

      • Anonyymi

        Täysin samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3196
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2476
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      62
      1444
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1412
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      14
      981
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      925
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      314
      888
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      837
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      814
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      788
    Aihe