Suomen dekkari seuran jäsen määrä on jo alle tuhat jäsentä. Uusia jäseniä tarvitaan tai ruumiin kulttuuri lehti lakkaa ilmestymästä paperi lehtenä.
Jäsen maksu on 43 euroa ja sillä saa 4 ruumiin kulttuuri lehteä vuodessa. Ruumiin kulttuurissa arvostellaan kaikki dekkarit!!
Liittykää suomen dekkari seuraan!!!!
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Harrastin ruumiin kulttuuria heti aamusta pöräyttämällä kahvit Mocca-masterilla ja syömällä pari palaa kakkua. Puolilta päivin aion nauttia pari siivua ruisleipää kera voimariinin ja edam siivujen. Pääruoka klokkan viisitoista viiva kuusitoista.
On kulttuuria pysyä hengissä.
Mitä tulee Dekkari-seuraan, oli jäsenyys joskus kymmenisen vuotta sitten ja tuli niitä lehdykäisiäkin. Mutta ne olivat ikään kuin jälkijunassa. Sillä nopeampaa, ajan tasaista tietoa uutuuksien ilmestymisestä sai netissä, jopa arvosteluineen kaikkineen.
Eikä tullut mentyä niihin tapahtumiinkaan vaikka ne olivat pääkaupunkiseudulla, lähinnä Helsingissä.
Nyt vielä vähemmän olisi kiinnostusta koska asun jo kauempana.- Anonyymi
Aika ajaa ohi.
- Anonyymi
Kiva kerho, johon olisi kiva kuulua, jos lukisi dekkareita.
Paperilehti alkaa hävitä digilehdille, digilehti tulee halvemmaksi tehdä.
Itse tykkään paperilehdistä.
Minkä dekkarin luit viimeksi ?
Ketkä ovat suosikki-kirjoittajiasi ?
Tule 70+ plussaan, siellä on kirjallisuusketjuja "piilossa"
esim. aloituksen "Oletko mitään kirjoja lukenut viime aikoina?" alla.
Tule kertomaan dekkareista, ehkä joku haluaa vaihtaa ajatuksia niistä. - Anonyymi
ei dekkareita, kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884