Hyvä parturi?

Olis Vaasassa trenditietoinen tukanleikkaaja ja vieläpä kohtuu hinnalla... joka osais ITSE katsoa vähä minkälainen malli ja väri sopisi eikä löisi hiuslehteä käteen ja tokaise, et kato tosta.
101388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

On varsin taitava ja mielestäni ihan kohtuuhintainenkin!

Äänestä

Mene ammattikouluun leikkauttamaan. Ne on halpoja. Itse käyn präntööllä ruotsalaisella ammattikoululla ja halpaa on. Siellä on opettaja aina paikalla. Juttele hänen kanssaan. Varmaan asiantuntija kun kerran opettaa parturiksi. Itse en ole muuta kuin leikkauttanut ja ihan hyvin tukka leikataan.

(Kyllä ne suomea osaavat. Ainakin opettaja).

Äänestä
  • Millä hinnalla niissä leikataan? Verrattuna ihan normi parturiin?

    Äänestä

  • enää mennä vastavalmistuneelle tai parturiharjoittelijalle hiusteni kanssa, on nimittäin monta huonoa kokemusta.

    Äänestä

  • Tonzan kirjoitti:

    Millä hinnalla niissä leikataan? Verrattuna ihan normi parturiin?

    Ei ihan pilkkahinnalla mutta halvemmalla kuin muualla. Olikohan 10 euroa viimeksi. Siis sama hinta kuin jossain voi olla tarjouksessa.

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    enää mennä vastavalmistuneelle tai parturiharjoittelijalle hiusteni kanssa, on nimittäin monta huonoa kokemusta.

    Tyyris hinta kuten kaikissa muissakin keskustan kampaamoissa, mutta aina on ollut pää juuri semmoinen kuin on halunnutkin!

    Äänestä

On kallis mutta HYVÄ!

Äänestä

Suosittelen Hutskilla olevaa Tiinan Tukka tupaa.
Siellä osataan homma. Et saa lehtee kätee :)

Äänestä

mitä eroa niissä muka on kun en ole huomannut itse ainakaan?parturi ku parturi leikkaa sen mitä pyytää tai pyytämättäkin jos antaa vapaat kädet.

Äänestä
  • Kyllä niis vaan on eroja.
    Toiset eivät osaa leikata kaikkien hius tyyliä.
    Joillakin on tosi vaikeet hiukset ettei kaikki parturit osaa niitä leikata.
    Joillakin pyörylöitä hiuksissa ja monia muita juttuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä kirjoitti:

Olis Vaasassa trenditietoinen tukanleikkaaja ja vieläpä kohtuu hinnalla... joka osais ITSE katsoa vähä minkälainen malli ja väri sopisi eikä löisi hiuslehteä käteen ja tokaise, et kato tosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu